אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

מה נראה באירוע הקרוב של אפל ומה לא על פי גורמן

מארק גורמן מפרט בפוסט השבועי את תחזיות החומרה שלו מאפל ל-2022, הכוללים שדרוגים לכל קו המוצרים, אבל רק חלק בקרוב

שתפו:

כמדי שבוע, מפרסם מארק גורמן את הפוסט השבועי ה״משוחרר״ יותר שלו. בניגוד לכתבות הרשמיות בבלומברג, כאן הוא מדווח על נושאים הקרובים יותר במהותם לשמועות, ניחושים, הרגשות או תחושות. כמובן שעדיין רוב הדיווחים שלו מבוססים על ידיעות פנימיות ומידע מבוסס, אך בניגוד למחויבות העיתונאית של הכתבות הרשמיות, כאן הוא יכול לגלוש ללא חשש וללא ציטוטים מתחמקים של אנונימים יודעי דבר.

השבוע גורמן פרש בפנינו בעיקר את מה שהוא צופה שאפל תכריז עליו באירוע הקרוב, אירוע שיקרה לדבריו במרץ או אפריל. תזמון נפוץ לאפל בשנים האחרונות, מספר חודשים לפני כנס המפתחים וכזה שמגשר בין הכרזות הסתיו החשובות ומכירות החגים לאלו של שנה לאחר מכן.

שנה שעברה באירוע אפריל הושק למשל הרענון לiPad Pro (מעבד M1, מצלמות ומסך Mini-לד לדגם ה12.9 אינץ), ה-AirTags, הרענון לאפל טיוי והiMac המחודש והמעוצב עם M1. כולם מוצרים מעולים, אבל אף אחד מהם לא מוצר דגל שיוביל את המכירות באפל.

כך גם השנה הוא לא צופה שנראה מוצרים מהפכניים או שדרוג לאחד מקווי הדגל של אפל. כשההשקה שהוא הכי בטוח בה הוא iPhone SE חדש, דומה במהותו לקודם, אבל עם מעבד עדכני וכמובן 5G. כמו כן, וכמו שכבר הבאנו בידיעה קודמת, הiPad Air גם הוא די ודאי אחרי שלא קיבל עדכון למעלה משנה ומפגר בליין האייפדים.

שני המוצרים הנוספים והפחות ודאיים עד היום שגורמן מדבר עליהם הם מקים חדשים שיאמצו את שבב ה M1 Pro וטרם עשו זאת – ה-Mac Mini וה iMac. לגבי הMac Mini זה די צפוי, ומלבד תהיות ששמעתי לגבי המבנה הפנימי בכל מה שקשור לקירור וחיבורים, לא נראה שלאפל תהיה בעיה לשדרגו גם בעיצוב הנוכחי וגם בעיצוב חדש. לגבי ה iMac זה כבר סיפור אחר, כיון שלא בטוח שהiMac 24 הנוכחי מתאים מבחינה פיזית או מיתוגית לקבל מעבד Pro. בטח אם לא נראה בקרוב גרסה מוגדלת או משודרגת עם מעבד Max. אך זו רק השערה שלי.

גורמן המשיך ופירט לגבי התחזיות שלו להמשך השנה. למשל לגבי הiPad Pro שחלק מהאתרים טוענים שנראה בקרוב, אך גורמן (כמוני) משער שנראה רק בחצי השני של השנה יחד עם עיצוב מחדש. מוצרים נוספים שנראה רק בהמשך לדבריו הם השדרוג המיוחל לMacBook Air (מה שיהפוך אותו לדעתי באופן מיידי למחשב הכי מוצלח והכי נחשק בעולם) והדור הבא של Mac Pro מבוסס אפל סיליקון.

לבסוף גורמן שפך בבת אחת את כל רשימת המכולת של מה שנשאר לאפל להשיק עוד השנה – ארבעה אייפונים (כולל ה SE שהוזכר), MacBook Pro ״חלש״ (למרות שאני מקווה שהוא ימות תמטית ויהפוך לסתם מקבוק), iMac מעודכן כאמור, אותו Mac Pro עם אפל סיליקון, הMacBook Air הנחשק וגם שלושה שעונים חדשים, iPad בסיסי כמו כל שנה, iPad Pro כאמור וכמובן לכבוד החגים – אזניות AirPods Pro משודרגות.

שימו לב מה הוא לא הזכיר אפילו פעם אחת – המשקפיים, באיזו מציאות שלא תרצו.

מקור:

1x 1

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *