אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

לא ייאמן! משקפי המציאות המדומה של אפל נדחו!

כלומר, ברור שזה ייאמן כי אף אחד לא אמר שהם ייצאו. אז אם קיוויתם או האמנתם שזה ייצא השנה על פי דיווחים, אז הנה דיווחים אחרים שאומרים שלא.

שתפו:

משקפי המציאות מדומה / רבודה / מערובת של אפל יהיו ככל הנראה ״הדבר הגדול הבא״ של החברה. יש יותר מדי עשן ממשי מצד אחד, וגזים של אנליסטים נפוחים מצד שני. עצם קיום מוצר כלשהם בתחום כבר לא מוטל בספק. אפשר להגיד שגם השקה שלו בשנים הקרובות מאוד היא ודאית למדי, הרבה לפני רכב מבית אפל או סדרת כלי מטבח הכוללת גריל חכם במנוי חודשי. למשל.

 מה שלא ידוע בוודאות, הוא פחות או יותר כל דבר אחר, החל ממחיר ועד תאריך ודרך כמובן מה זה לכל הרוחות יעשה, איך ולמה. כל אתרי הטכנולוגיה לחובבי אפל מלאים בניתוחים המבוססים על מספר אנליסטים או עיתונאים המקורבים לתחום, כשכל כמה שבועות יש גל חדש של שמועות וכל גל נושא איתו תחזיות נוספות לגבי אותן משקפיים מסתוריות. או אם לתאר כל חובב אפל אחרי עוד ידיעה מבלבלת – 

 

Guri

וכל זה אני רושם רק כדי לציין שאני לא מתכוון לכתוב או לסכם על זה כלום בשלב זה, אלא רק להביא דוגמה נוספת לטחינת המים הדי מיותרת שבהבאת כל ידיעה וכל דיווח קטן בנושא. הדוגמה הזו היא מפי אחד מאותם מקורבים עיקריים לתחום שעל פיהם יישק דבר ומתוך כל כתבה שלהם ייצאו עשרות כתבות בכל מדור טכנולוגיה בכל סמרטוטון בכל מדינה נידחת במזרח התיכון. אני מדבר כמובן על מארק גורמן מבלומברג.

שבוע שעבר גורמן ובלומברג דיווחו בכתבה מרכזית (בניגוד לפוסטים השבועיים בבלוג היותר אישי וחופשי שלו), שאפל דוחה את התכניות שלה (הביטוי המועדף עליי נשמע יותר טוב באנגלית – Pushed Back, כיון שאי אפשר לדחות משהו שלא קיים או הוכרז) להשקת המשקפיים לכל הפחות לסוף 2022, כך שלא יגיעו לידי הצרכנים לפני 2023. כשהתכנון המקורי היה השקה מתוקשרת בכנס המפתחים ביוני 2022 והגעה לידי צרכנים (או ככל הנראה למפתחים) בסוף 2022. הסיבות קשורות לבעיות פיתוח בשל התחממות, מצלמות ותוכנה כך שהם פשוט לא עמדו בלוח הזמנים.

The headset — a high-end device that blends virtual and augmented reality — was targeted for an unveiling at Apple’s annual Worldwide Developers Conference in June, followed by a release later in the year. But development challenges related to overheating, cameras and software have made it harder to stay on track, said the people, who asked not to be identified because the matter is private.

That could push the announcement until the end of 2022 or later, with the product hitting shelves by 2023, the people said. A spokeswoman for Cupertino, California-based Apple declined to comment.

מדהים שבלומברג הצליחו לדחוף עוד 15 פסקאות כשזה היה כל המידע החדש והרלוונטי לדיווח.

בכל מקרה, אם ניקח את הדיווח הזה כמשהו ממשי, הרי שגם סוף 2022 הוא לא בדיוק תאריך שאפל תעשה איתו משהו כיון שאפל לא ממש ממהרת לשום מקום לדעתי. אם אכן יהיה מוצר ראשוני מוכן, אנחנו נשמע עליו בבמה המרכזית ב-WWDC 2023 ומפתחים יוכלו לשחק איתו או בערכת פיתוח שלו עוד באותה שנה.

אני כאמור לא אכנס לגבי מה יהיה באותה ערכה, איך יראו המשקפיים הראשונים ומה אפל מתכננת. אבל אני משער שכמו כל מוצר של אפל התכנון הוא ארוך טווח ורב שנתי. תהליכים שהחלו לפני שנים יתגלמו באותו מוצר ראשוני, ואותו מוצר ראשוני יהיה רק ניסוי כלים למוצר המחשוב האולטימטיבי (לתחומו) שאפל מתכננת לעוד כעשור.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *