אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

שמועה שלא תקרה – גב זכוכית לאייפד פרו

בניגוד לדיווחים הגיוניים על אייפד אייר קרוב, הדיווח הזה על אייפד פרו יותר מדי דומה לשמועות שבאות והולכות כל הזמן ולא נראה מהן בקרוב

שתפו:

זה מכבר יצא דיווח אמין והגיוני על אייפד אייר חדש שייצא בחודשים הקרובים, עם עיצוב דומה לקיים ומפרט שיקרב אותו לזה של שאר האייפדים וייצור אחידות בתכונות. לא דיווח מהפכני, לא כזה שמתלבט מה יקרה או ליקרה או כזה שמתאר התלבטות או דחיות.

לעומת זאת, יש שמועות גם על אייפד פרו חדש שאמור לצאת במחצית הראשונה של 2022. אני אישית פחות מאמין שייצא משהו מהפכני, אך מתברר שיש דיווחים על כך שאפל בהחלט תכננה משהו כזה. 

פיליפ אספוזיטו מ 9to5mac מביא דיווחים שהגיעו אליו לגבי תכנונים שאפל ניסתה וויתרה לעיצוב האייפד פרו החדש, בעיקר ניסויים בגב אחורי שיאפשר טעינה מגנטית עם מאגסייף. בין הנסיונות היו גב זכוכית לחלוטין, מה שהיה גורם למכשיר להיות עדין ושביר, וגם אפשרות לסמל אפל מוגדל עשוי זכוכית. הסיבה לשימוש בזכוכית היא כמובן כדי לאפשר טעינה אלחוטית באמצעות מאגסייף.

הכתבה מלאה בדיווחים נוספים כמו סוללה מוגדלת, ניחוש לגבי שימוש במעבד M2, ניסוי ב״מצח״ כמו בשאר מכשירי אפל ועוד.

אני מביא דוגמה זו כדי להראות דוגמה נגדית לדיווח הקודם של Macrumors, או יותר נכון של Mac Otakara, שהיה מדויק, הגיוני ובזמן. אני לא פוסל כמובן את רצף השמועות והדיווחים של אספוזיטו. אך נראה שהוא מסתמך על מקור אחד או מספר מקורות מאותו מקום, שמעבירים ידיעות לגבי דברים שהיו ולא הצליחו מצד אחד, או דברים תיאורטיים שמדברים עליהם לעתיד מצד שני. שום דבר שם לא נשמע קונקרטי או עם אחיזה אמיתית במציאות.

שוב, לא מן הנמנע שחלק מן הדברים יתממשו. עובדה ידועה היא שלאפל יש מעבדות עם כל אב טיפוס עם כל עיצוב אפשרי ומהנדסים או מעצבים שעובדים על כל עיצוב או פיתוח אפשרי במקביל, וכמובן פטנטים על שטות שמנהל זוטר חלם עליו בשנ״צ האחרון שלו. דברים כאלה דולפים, עוברים ומדברים עליהם. גם דברים שמגיעים כמעט לידי פיתוח דולפים. וכמובן שגם דברים שיוצאים בסופו של דבר דולפים. אבל כאן נשמע שהדיווח נתקע שלב או שניים מאחור ואין כאן דבר ממשי.

לכן נותר לנו לחכות להדלפה יותר קרובה לתאריך ההשקה, ואולי כאן הסקופ העיקרי – ההתעקשות על השקה בחציון הראשון של 2022 בכתבה בה אין משהו ממשי אחד להיתלות בו היא מוזרה ומעידה לא מעט על כך שכנראה לא נראה אייפד פרו מהפכני בזמן הקרוב. אגב, זה לא אומר שלא נראה רענון לאייפד פרו 11, הרי למרות השדרוג במעבד ומצלמה, בניגוד לאחיו הגדול הוא לא קיבל מסך מיני-לד. אז אולי עם אלוהי הקורונה ושרשרת האספקה יאפשרו, נראה שדרוג מינורי אך מרהיב לפחות לאייפד פרו המוכר לנו.

מקור: 9to5mac

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *