אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

סיכום גורמן שבועי – החזון של אפל לAI באייפון והסיכוי לאייפון מוזל

מה אפל יכולה לעשות מול ירידה מסוימת בצמיחה באייפון ובסין, ומה היא מתכננת כדי להביא את הAI להמונים

שתפו:

במכתב השבועי שלו, מארק גורמן התמקד בשני דברים – הראשון והפחות מוצלח לדעתי, הוא על הבעיות ואיטיות שאפל חווה בשני עמודי תווך מרכזיים בעסקים שלה – האייפון וסין. הטענה שלו שישנה איטיות היא מבוססת, אך הוא לא מחדש יותר מדי בדרכים אותן הוא מציע כדי לפתור את זה – ממוצר חדש לגמרי (המכונית נכשלה הויזן פרו בצעדים הראשונים והיקרים שלו), וכמובן – מוצר זול יותר.

אני לא אומר שזה לא הגיוני, אך זה לא חדשות, אלא בדיוק מה שזה אמור להיות – סיכום מצב קיים ומחשבות לעתיד בצורת ניוזלטר שהוא טור דעה, שאני מכבד. אין ספק שמוצר זול יותר, לאו דווקא חדש, אלא פשוט אייפון מוזל, יכול לפתוח את אפל לשווקים חדשים. רק למה צריך לערב את סטיב ג׳ובס בכל דבר…

If Apple wants to get serious about emerging markets, it should develop an iPhone more in the range of $250. Now, that’s not something Steve Jobs would probably do, but going downscale could be what the company needs right now.

הנושא השני בו התמקד מעניין ורלוונטי יותר, והוא האופן בו אפל תטמיע AI במערכת ההפעלה החדשה לאייפון, שמן הסתם נשמע עליה ב WWDC 2024. כאן עידן בן טובים עשה עבודה מוצלחת ממני וסיכם את מה שגורמן שמע ומביא, עם התמקדות בשני דברים – הכל ירוץ באופן פרטי ומקומי על המכשיר, והכלים יהיו ממוקדי פיצרים ועבודה יומיומית ולא Buzzwords לא רלוונטים לקהל הרחב.

עידן סיכם עם מספר מחשבות עימן אני מסכים (וגם כתבתי בעבר, כמו הדרך בה אפל תשלב את Gemini):

ועכשיו היא תעשה את מה שהיא תמיד עושה יותר טוב מכולם: להשיק אחרי כולן, בלי שיש לה בהכרח את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, אבל עם יכולת להנגיש טכנולוגיה מורכבת להמונים, ויכולת ההשפעה שמסוגלת להפוך אותה למיינסטרים באמת.

ובשורה התחתונה זה אומר כלי AI מוטמעים בצורה כמעט בלתי נראית ונגישים יותר, כשעידן מסכם:

תתכוננו להרבה אנשים שכותבים "ראינו את זה כבר" בתגובות, ולהרבה יותר אנשים שבפעם הראשונה יתחילו להשתמש בכלי AI.

אז כאמור, לכו לקרוא בגיקטיים.

מקור תמונה ראשית: מידג׳ורני

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *