אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

גוגל משחקת מלוכלך באפל טיוי

שומר מסך כפוי של יוטיוב באפל טיוי שלכם, ולא מטוב לב

שתפו:

מקור  לידיעה ולכל התמונות המצורפות – הבלוג של ג׳ו רוזנסטיל

באחד העדכונים האחרונים לאפליקציית Youtube לApple TV, גוגל הוסיפה שומר מסך במקרה בו אתם עצרתם סרטון מסוים או אם אתם סתם לא נגעתם באפליקציה זמן מסוים.

ג׳ו רוזנסטיל (מומחה גדול לענייני אפל טיוי אגב) מפרט על למה זה גרוע ואפילו מלוכלך:

מדובר במצגת תמונות סטילס רנדומליות מסרטונים שונים, אם אתם במסך הבית של האפליקציה ואין סרט מנגן כרגע. לא רק תמונה יש שם אלא גם לוגו קבוע, טקסט וסימן כפתור שמרמז שניתן לצפות בסרטון המוצג אם רוצים

במקרה ואתם עצרתם סרטון מסוים אז תראו את תמונת ה Thumbnail עושה זום, פייד אאוט וחוזר חלילה

שני הדברים האלה לא נועדו להיות שומר מסך אמיתי ואטרקטיבי, בניגוד לשומר מסך המובנה המדהים של אפל – Aerial. למזלנו (ולאחר תיקון בפוסט המקורי), בסופו של דבר שומר המסך של אפל יופיע אם לא תגעו בכלום, אך שום דבר לא מפריע לגוגל לגרום לאפל טיוי לחשוב שיש תוכן מוצג וכך לעקוף את ההפעלה של שומר המסך המובנה.

בנוסף, גוגל תכננה ששומר המסך יתחיל בפחות מ5 דקות, שזו ברירת המחדל של אפל. לכן ניתן פשוט לכוון את שומר המסך ל2 דקות אם זה ממש מציק לכם.

המטרה ברורה – גוגל רוצה להציג לה תוכן שלה בכל זמן אפשרי, כשלא מן הנמנע בעתיד זה יכלול פרסום סמוי, אם זה לא כולל כבר עכשיו בצורת סרטונים מקודמים בתשלום שמופיעים בשומר המסך.

רוזנסטיל גם מזכיר ש Roku, יצרנית סטרימרים וטלוויזיות, כבר הכניסה פרסומות לשומר המסך ובדרך להציג פרסומות על פני המסך עצמו, לא משנה איזה תוכן ומאיפה אתם מצייגים. אפילו מהאקס בוקס למשל.

דעתי כנראה ידועה. זה מבאס ומגעיל, וכמו שרוזנסטיל מציין, במיוחד למי שכבר משלם ליוטיוב פרימיום כדי לא לסבול דברים כאלה.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *