אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

היום בהיסטוריה, 2012: האייפד החדש הושק

האייפד החדש היה השם של אייפד דור 3, ככל הנראה האייפד הגרוע והנשכח בכל הזמים

שתפו:

היום לפני 12 שנים הושק האייפד המושמץ בהיסטוריה, הוא The New iPad, או בצורה שתקל על חיפוש שלו בגוגל – אייפד דור שלישי.

קדם לו כמובן האייפד הראשון במרץ 2011, עם עיצוב ששרד רק את הדור הראשון, שנה לאחר מכן הושק האייפד דור 2, לטעמי אחד האייקוניים והמוצלחים (אולי זה רק בגלל שהוא היה הראשון שלי). היה לו רק חסרון אחד בולט לזמנו – לא היה לו מסך רטינה, שהוצג קצת פחות משנה קודם באייפון 4.

ואז במרץ 2012 הושק האייפד החדש, הוא הדור השלישי, עם הבדל משמעותי אחד מהדור השני – מסך רטינה מרהיב. הבדל פחות מרהיב היה מעבד לא ממש חדש, אלא אותו A5 מהדור השני, רק עם ליבה גרפית נוספת. שני הבדלים נוראיים שלבסוף הובילו להחלפתו היה המשקל והגודל שלו מצד אחד וההתחממות והסוללה הצולעת שלו מצד שני.

בינתיים עוד משהו גדול קרה ברקע – אייפון 5 הושק עם חיבור לייטנינג שהחליף את ה30 פינים. אך הדור השלישי של האייפד עדיין היה עם החיבור הישן.

בקיצור, האייפד החדש הוא ילד הסנדוויץ שאף אחד לא היה מוכן אליו ויצא רק כי אפל רצתה לעמוד בלוח הזמנים של השקת אייפד חדש ובהצגת מסך הרטינה למכשיר. זה לא ממש הצליח להם כשהמכשיר קיבל ביקורות רבות על הפשרות שהציג.

הפתרון של אפל היה השקת אייפד חדש, הדור הרביעי, באוקטובר של אותה שנה, שבעה חודשים אחרי שיצא. זהו ככל הנראה מוצר הדגל שהוחלף הכי מהר בהיסטוריה של אפל על ידי יורשו. לאייפד (דור 4) כבר היה מעבד חדש, מסך דק יותר ומתחמם פחות, משקל קל יותר וכמובן חיבור לייטנינג. הוא היה אמור להיות האייפד ״החדש״ האמיתי, שמכיל את כל הטכנולוגיות החדשות של אפל, אבל כנראה לא היה מוכן בזמן ולכן קיבלנו את הדור השלישי, היום לפני 12 שנים.

סרטון שסוקר את האייפד החדש ב2023:

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

תגובה אחת

  1. מעניין איזה עוד מוצרי סנדוויץ׳ היה לאפל במהלך השנים?
    אני יכול לחשוב על מקבוק פרו 13 עם מעבד M2 שנשאר עם הצורה הישנה ופשוט לא היה רלוונטי בשום צורה כשהוא נמכר ליד המקבוק פרו 14

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *