אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

פורטנייט לאייפון בדלת האחורית

האמת שמטאפורה של אם הדלת נעולה, אז יכנסו מהחלון קצת יותר מתאימה, כשאפיק מנסה להתקמבק באמצעות סטרימינג

שתפו:

באפלוג 087 דיברנו על כך שאפיק מנסה להחזיר את עצמה לפלטפורמות של אפל, ועל הדרך אולי גם לאנדרואיד למשל מבלי לשלם עמלות לבעלי הפלטפורמות. איך בדיוק? כמו שעושים כל דבר בימינו מתברר, סטרימינג.

אפיק ניסתה להחזיר כבר את פורטנייט לאייפון, כך The Verge מדווחים, באמצעות שירות הסטרימינג של מיקרוסופט – xCloud, אך זה נפל כי מיקרוסופט מתעקשת לקחת עמלה. ואילו עכשיו אפיק מצאה שותפה עכשיו עם האמצעים והפלטפורמה לשיתוף פעולה כזה, וללא רצון לעמלה – nVidia עם GeForce Now.

מדובר כמובן בשירות סטרימינג שיועבר באמצעות הדפדפן המובנה בכל מכשיר, כך שלא אמור להפריע למדיניות או לבעיות המשפטיות של אפיק עם אפל או כל אחד אחר. אך כמובן שבעיות אחרות יצוצו, הקשורות בעיקר למהירות החיבור, מהירות התגובה, אמינות החיבור והתחרותיות במשחק אונליין רב משתתפים כמו פורטנייט.

Screen Shot 2022 01 22 at 9 19 37 AM

והנה, מספר ימים אחרי הידיעה הזו, מספר בוחנים כבר ניסו את פורטנייט בפורמט הנסיוני הזה וחזרו עם מסקנות די עגומות. אמנם מבחינת מהירות התחברות וממשק הכל נראה די זריז ומהיר, אבל הגרפיקה נחותה בהשוואה לכל מה שראינו בארבע שנים האחרונות לפחות ועם בעיות מהירות במשחק עצמו מדי פעם. כשהמסקנה העיקרית של הבוחנים, אנליסטים במקצועם, היא שתחום הסטרימינג מלא מכשולים רבים מדי מכדי להוות תחרות או סיכון לפלטפורמות הקיימות כיום מצד אחד, וגורם משיכה חלש מדי לאלו הרוצות להיכנס לתחום מצד שני.

מקור לידיעה המקורית: Fortnite is technically back on iOS, thanks to a GeForce Now game streaming loophole – The Verge
מקור לידיעה על הבדיקות הראשוניות: Analysts play Fortnite on iPhone via GeForce Now. Verdict: Fail – Apple 3.0

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *