אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

מקבוק עם מצח? שמות מבלבלים? איירפודס 3? מה נראה באירוע של אפל

מצח (נוצ) במסך המקבוק פרו?! שמועות של הרגע האחרון לא מרפות ומפילות פצצה מכוערת במיוחד, אבל המכירות צפויות להרקיע, אפל ממשיכה לתת שמות מבלבלים ואזניות משעממות במיוחד.

שתפו:

נראה קצת מיותר לכתוב על כל דבר אחר, אז דחיתי כל מיני כתבות אחרות על הפרק כדי להביא מבזק שמועות מעודכן.

את האירוע להזכירכם נעביר בשידור חי ביוטיוב, פייסבוק וטלגרם של אפלוג. מוזמנים להצטרף לליווי החג ובעיקר לסיכום האירוע בהשתתפות הקהל (אתם!), מחר 18.10, בסביבות 21:00.

האם למקבוק פרו החדשים יהיה מצח (Notch) כמו לאייפונים?

אני חייב להודות שנפנפתי את השמועה הראשונה בנושא כשקראתי עליה לראשונה, אבל כשידיעה נוספת עם תמונות עלתה הדיונים בקבוצת הטלגרם של אפלוג התחממו ודברים נהיו הגיוניים יותר. מדובר ב״מצח״ כמו באייפונים שיכיל מערך צילום, כנראה גדול ומורכב יותר מזה שיש כרגע במקבוקים (שהוא אחד העלובים בתעשייה). מערך הצילום תופס מקום וצריך להיות בחלק העליון של המסך, אבל ככזה הוא תופס מקום יקר שמונע מהמסך עצמו להימתח מקצה לקצה. הטמעה של המצח במסך הנראה עצמו תחסוך מקום יקר אין ספק.

זה העלה בעייתיות מסויימת, אין סיכוי שעורכי וידאו או תמונות, העורכים על מסך מלא, יסכימו לעבוד עם חור באמצע התמונה שלהם. הם לא יעברו על זה בשלום וגם אפל לא. אבל אז נזכרנו שהרזולוציות של המסכים החדשים דלפו כבר והן היו מוזרות. יחס הגובה-רוחב היה ריבועי יותר ביחס למסכים הנוכחיים, מה שחשבנו שיוביל לשינויי ממשק מסויימים והתרגלות מחדש.

אבל חישוב זריז של גובה ה״מצח״ (74 פיקסלים) מראה שאם נוריד את גובהו מגובה המסך, נקבל בדיוק את היחס שהיינו רגילים אליו עד היום, 16:10. כלומר שלא צריך לחשוב על זה כמצח שנוגס בשטח השימושי של המסך. אלא במקום מצלמת רשת שהיתה אמורה לתפוס שורה שלמה בשביל כמה סנטימטרים, נקבל שורה כמעט שלמה של ממשק שיכול להיות שימושי לשורת תפריט, או מידע שימושי אחר. אני חושב על זה כמעבר של הטאץ בר שכולם העדיפו לא לגעת בו למעלה המסך, איפה שניתן לראות את המידע בקלות ומבלי לחשוש ללחוץ על כפתורים בטעות. לכן יש לדעתי להתייחס לשורה משני צדדי המצלמה כבונוס שלא היינו מקבלים אחרת, ולא למצח המצלמה כקנס על משהו שהיה אמור להיות לנו מלכתחילה.

אלמנט שמועתי נוסף שאפשר לשלב כאן הוא מסך המיני לד, אשר בזכות השחור הכמעט מוחלט שלו, יאפשר להציג שורת תפריט שחורה לחלוטין שהמצלמה נטמעת בה (בתמונה המובילה של הכתבה אגב דוגמה למוק-אפ דמיוני לחלוטין מרדיט שמדגים שימוש יפה במצח בגודל מלא).

כל זה כמובן בהנחה שזה נכון.

עדכון יותר מעודכן מהעדכון שהבאתי עכשיו – התמונות האלה הן כנראה חלק מהדלפה ישנה עוד מאפריל, בסיפור שעתה כמה כותרות לגבי כופר שהדנבים דרשו תמורת הסכימות והתמונות. רוב אתרי החדשות והעיתונות לא פרסמו דבר מאותן הדלפות מתוך עקרון, לכן התמונה הזו צצה רק עכשיו.

Macbook pro notch weibo

האם 30% ממשתמשי מקבוק פרו נוכחיים שישדרגו לדגמים הבאים?

ככה לפחות מאמין האנליסט דניאל אייבס. תפקיד האנליסטים הוא לדווח ללקוחות שלהם על תחזיות בשוק ההשקעות שלהם לעתיד הקרוב, לכן הוא אמנם מבסס את זה על נתונים כלשהם, אך ייתכן גם וזה בקווים כלליים יותר ממה שאפשר להסיק מדבריו. כמו כן הוא מציין שוב שנראה מחשבים עם יציאת HDMI ופתרון טעינה אלחוטי, כשגם כאן ייתכן והוא ממחזר שמועות ולא באמת בעל מידע חדש.

האם אפל תצליח לתת שמות אפילו יותר מבלבלים למעבדים שלה?

בשמועה כמעט-של-הרגע-האחרון, מארק גורמן מדווח שמפתח מסר לו שלוגים באפליקציה שלו מדווחים על מעבדים חדשים שטרם ראה, בשמות M1 Pro ו- M1 Max. כשהשמות מקושרים למכשירים עם רזולוציות שתואמות לשמועות הקודמות, ל14 ו-16 אינץ בהתאמה.

יש מלא הסתייגויות כמובן, אלה יכולים להיות שמות זמניים בקוד והשמות השיווקיים יהיו שונים. מדובר על דיווח יד שנייה וממקור אחד (גורמן דיווח על זה בניוזלטר שלו, לא ככתבה רשמית בבלומברג). אבל כן אפשר אולי להסיק מזה משהו שמתאים לעוד שמועה ששמענו בקבוצת הטלגרם, לגבי ההפרש במחירים בין שני הדגמים, שיהיה הרבה יותר קטן מבעבר. שינוי שם מינורי כזה בין השניים, כמו פרו ומקס, יכול להעיד על שינוי שמתבטא רק בגודל מסך ואולי עוד רכיב או שניים שיצדיקו תוספת מחיר, אבל לא כזו שהיינו רגילים אליה.

M1 m1x m2 m2x grid

 

ומה אם הנייד המהפכני האמיתי של אפל יצא בכלל לפני 30 שנים?

כי זה כנראה מה שקרה, ה PowerBook, אחד הניידים השימושיים האמיתיים הראשוניים הושק לפני 30 שנים.

Screen Shot 2021 10 16 at 9 38 39 PM png

רגע, מה עם האזניות?

אז כן, רוב הסיכויים שנראה AirPids 3 לפחות, שדרוג לאיירפודס הרגילות, דומות בעיצובן לאיירפודס פרו רק בלי הסיליקונים שנכנסים לתוך האוןז, ולכן כנראה גם בלי סינון רעשים. לא מרתק בעליל, אבל בול בזמן לחגים ולעוד מליונים על מליונים במכירות.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *