אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

סיכום שמועות לאירוע האייפונים – כי זו האפנה עכשיו

רגע לפני האירוע, סיכום קצר מאוד של שמועות עיקריות ומחשבות מיותרות על מה שאנו עשויים לראות בהצגה הכי גדולה של אפל בשנה - אייפונים, שעונים ועוד

שתפו:

לא שידרתי ולא העליתי פרק בפודקאסט כבר שבועיים. לצערי או שמחתי אפל סיפקה לי מספיק מה לעשות בעבודת היום שלי, מכדי שיהיה לי זמן לעבודת הלילה שלי. אפילו ששניהם עוסקים באפל. אבל בכל זאת לא אוותר על שידור האירוע המיוחד ברביעי הקרוב, ולקראתו החלטתי לכתוב משהו קצר ובו סיכום קצרצר של כל שמועה – רק טקסט, בלי קישורים, בלי הוכוחות, בלי רמות וודאות יותר מדי, פשוט מה ששמענו ומה שאני חושב. אז בלי הקדמות מיותרות חוץ מזו שקראתם עכשיו:

אייפונים

גיוון

ארבע גרסאות מכשירים, אבל במגוון שונה ממה שהיה לנו עד עכשיו. כלומר בלי מיני.  זה ייצור סימטריה, כך שתהיה לנו גרסת 14 בגודל רגיל ומוגדל, וגם גרסת 14 פרו באותו גודל רגיל ומוגדל (לגבי השמות אני פחות מתחייב).

מצלמה

כמובן שיהיו שדרוגי מצלמה, וכנראה שזה יהיה שיא האירוע, אולי משהו שקשור לכוכבים כמובן. וכל השמועות מצביעות, כמו כל שנה, לשדרוג מינורי לאייפון 14 ושדרוג משמעותי ל14 פרו. והשנה אולי שדרוג ממש משמעותי בפרו כשלראשונה אפל תציד מספר שונה (48) ליד המילה מגהפיקסל.

מעבד

גם כאן הפרו יקבל את השדרוג הרציני, ואולי היחידי – מעבד חדש, A16. הוא יהיה הבסיס גם לדור הבא של מעבדי המקים. לא ברור מה אפל תעשה מבחינה שיווקית ל14 הרגילים, אבל כנראה תחליק את זה בכמה מילים יפות כמו תמיד.

מסך

השינוי הכי משמעותי לשימוש יומיומי אמור להיות המסך-הדולק-תמיד, שגם הוא יגיע רק לדגמי הפרו. זאת בעקבות מסך משופר שיאפשר קצב רענון של 1 הרץ וחסכון משמעותי באנרגיה. יחד עם מעבד חסכוני יותר ואולי גם סוללה קצת יותר גדולה.

עוד משהו קטן בקשר למסך, או יותר נכון קטן יותר משנה שעברה – המצלמה הקדמית, חיישנים וכל זה יהפכו ממצח לגלולה, או משהו כזה. עד הרגע האחרון לא ברור אם זו תהיה חתיכה אחת או שניים. אני במחנה של חתיכה אחת כי מה לכל הרוחות אני אמור לעשות עם השטח הקטנטן שיהיה לי בין שני החורים אם אפילו חצי מילה לא תיכנס שם.

אפל רק שקלה לוותר על כרטיס סים

זה לא קרה השנה וכנראה לא יקרה גם שנה הבאה. ואם זה יקרה, זה יהיה רק בדגמים מסוימים, כמו שיש עכשיו דגם מסוים עם מקום לשני כרטיסי סים.

שעון

מארק גורמן ואחרים מתעקשים על דגם פרו לשעון, שם לא סופי, שאמור להיות גדול, קשיח ויקר יותר מכל קודמיו… אני לא בטוח בכל הפרשנות שאומרת שהוא אמור להתחרות בשעונים של גרמין וכדומה. אני לא חושב שלאפל יש באמת תחרות בתחום או מחפשת תחרות ישירה. אבל אם יש שוק פנוי, אפל תנסה לנגוס בו. וכאן מדובר בשעון שיהיה תוספת לשעונים הקיימים, ככל הנראה עם רצועות חדשות, מחיר בסיס חדש (או מחליף את ה Edition) ולא כזה שאמור להוסיף להתחבטות של לקוחות קיימים. 

שעונים קיימים יקבלו עדכונים מינוריים כצפוי, כשדווקא הרף הנמוך ביותר הוא המעניין, כשסדרה 3 אמור סוף סוף למות והתקווה היא שגרסת SE תקבל רענון משמעותי מצד אחד וירידת מחיר נאה מצד שני.

מה בכל זאת נקבל בסדרה 8? חיישן טמפרטורה. אבל לא כזה שייתן לנו את החום הנוכחי שלנו, אלא רק יתריע על שינויים חשודים או התראות על מגמות שיש לבדוק אותן.

אזניות

ברגע הכמעט האחרון, ה Airpods Pro נכנסו למעגל השמועות עם דגם חדש שצפוי להיות מוכרז באירוע הקרוב, כך על פי גורמן כמובן. הפרשנות היא שאפל מנסה להפציץ באירוע הכי גדול שלה עם המוצר הכי גדול שלה ושני האביזרים הכי נמכרים שלו.

זה אמנם הגיוני, אבל לדעתי זה קצת לשים את כל ביצי הזהב ברבעון אחד. מה שיקרה הוא שככל הנראה האייפון אמנם יימכר בטירוף, אבל יהיה מחסור חמור באזניות, והשעון החדש אמנם יוכרז אבל יושק רק עוד חודש או משהו כזה. כך אפל אמנם הכריזה על הכל בבת אחד אבל מפזרת בצורה טבעית את המכירות על כל תקופת החגים ואת הרווחים עמוק לקראת הרבעון הבא.

 

כל מיני מקורות רנדומליים

כשגורמן בראשם כמובן:

https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2022-09-04/apple-s-far-out-event-iphone-14-pro-airpods-pro-2-and-apple-watch-series-8-l7ndyucj

עיצוב נרתיק האזניות, עם רמקול קטן כדי למצוא אותו:

https://www.macrumors.com/2022/09/03/airpods-pro-2-charging-case-renders/

אוסף שמועות של הרגע האחרון, כולל שמות, אחוזי סוללה, מחירים ועוד:

https://9to5mac.com/2022/09/04/iphone-14-latest-rumors-apple-event/

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *