אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

יום הולדת לאפל, המחשב שלא היה והמק שתוכלו להדפיס בבית

כן, אפל נוסדה ב1 לאפריל, אז לכבוד זה שני פוסטים ששמרתי כדי לקשר לכם - המחשב הכי מודולרי אי פעם שלא ראה אור יום, ופרוייקט מטורף להדפסת מק מקורי משלכם

שתפו:

אפל נוסדה (כלומר נרשמה במסמכים רשמיים) ב1 לאפריל 1976. גיל 48 זה לא ממש גיל לחגיגות ענקיות, מה גם שבארה״ב עכשיו חג הפסחא אז למי יש כח עם כל המצות האלה (או מה שלא עושים בחג הזה חוץ ממשהו עם ביצים).

אם ככה, אני מחכה לשנתיים מהיום ולראות מה אפל תעשה לכבוד חגיגות היובל. בחגיגות 40 הם הרימו חזרה את דגל הפיראטים המפורסם (שבכלל הגיע לקראת 1984 וקבוצת הפיראטים שג׳ובס גיבש סביבו כדי להשיק את המק).

אז מה בינתיים? שני פרוייקטים מגניבים ועוד אחד שאולי אפילו תוכלו לעשות לבד.

קודם כל, מחשב שהיה בתכנון בשלבים די מתקדמים, היונתן (The Apple Jonathan) ששונה מכל מה שראו עד אז או מאז, מחשב מודולרי אמיתי שאפשר לחבר אליו מכלולים שונים, אפילו של סוגי מעבד שונים. הפרוייקט נגנז ב1985, אבל סטפן האקט ליקט את כל המידע שמצא לכדי פוסט ארוך ויפהפה, עם התמונות הבודדות של מה שהיה אמור להיות אב הטיפוס.

Apple Jonathan Prototype

בנוסף, מעצבת בשם דנה סיברה יצרה הדמיות מתקדמות ומדהימות של איך יכול היה להיראות המוצר הסופי בעולם האמיתי.

Slate Jonathan

פרוייקט נוסף ומטורף הוא בנייה מאפס של המק המקורי, בעיקר באמצעות הדפסות תלת מימד, אבל לא מעד ידע אלקטרוני והמון המון זמן פנוי. לא משהו שכדאי לנסות בבית.

ולבסוף, פרוייקט ממש חמוד של הדפסה תלת מימד קצת יותר פשוטה – שילוב של סטנד, האב ומעמד לאייפד מיני בצורת אותו מק מקורי. הוא קרא לזה Macintosh Studio.

 

 

שתפו:

עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *