אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

המקרה המוזר של ג׳ון סטיוארט הנעלם בארץ הקודש

התכנית החדשה והמצופה ״הבעיה עם ג׳ון סטיוארט״ עלתה אתמול בכל העולם. אבל לא בישראל

שתפו:

״הבעיה עם ג׳ון סטיוארט״ הוא הפרוייקט שמחזיר את המנחה המפורסם למסך הקטן לאחר שנים רבות. מדובר בתכנית לא מתוסרטת הבאה לחקור ולברר אם ניתן למצוא דרך לשינוי ופתרון לבעיות המציפות את חיינו בעולם המודרני. הפרק הראשון שעלה אתמול (30.9) למשל שמו ״מלחמה״ ועוסק בטיפול בותיקי המלחמות האמריקאים, והפרק הבא (הפרקים הם בהפרש של שבועיים) יהיה על חירות/חופש והמחיר שאמריקאים מוכנים לשלם בשביל החופש שלהם (כל התיאורים על פי המתואר באפל טיוי+).

אבל זהו, שהפרק הראשון לא ממש עלה בכל העולם מתברר. כיון שלי יש חשבון אמריקאי, לא שמתי לב לעובדה שהפרק הראשון טרם זמין בישראל. עניין זה התגלה לי בזכות פוסט של יאיר רווה בפייסבוק.

אימתתי את הנושא עם חשבון אפל ישראלי שאני מחזיק בדיוק למקרים כאלה, ואכן שם מופיע שהפרק הראשון יהיה זמין רק ב14.10, כלומר במועד בו אמור היה לעלות הפרק השני.

The problem with jon stewart israel omer ninyo applog

מיד אצתי רצתי לטוויטר, צייצתי בנושא בצירוף צילום מסך ותייגתי אנשים רלוונטים כולל כתבי אפל (שמתמחים או מתעסקים באפל טיוי וסטרימינג) ובכירים רלוונטים באפל (Molly Thompson, Eddy Cue למשל). לשמחתי מי שקיויתי שיענה לי ענה לי (טוב, חלמתי שאדי קיו יענה לי, אבל לבחור מותר לחלום) – סיגמונג ג׳אדג׳, העורך הראשי של האתר הכי טוב שאני מכיר לאפל טיוי+ – Screentimes.net.

 

October 1, 2021

לדבריו, נראה שהתכנית מגיעה לאיזורים שונים בעולם בזמנים שונים, כשהוא שמע על מקרים דומים לישראל גם בספרד ופורטוגל. למרות שהעליתי את הסברה שאולי יש פה איזשהו עניין פוליטי (מדובר בתכנית עם ביקורת פוליטית נוקבת והפרק הראשון עוסק כאמור ב״מלחמה״), הוא הסביר שככל הנראה אין שום קשר ומדובר בעיכוב כתוצאה מעיכובים בתרגום ולוקליזציה של התכנים לאזורים מסויימים בעולם.

בציוץ נוסף הוא מציין לדוגמה שהפרק השני הגיע כבר למבקרים, בזמן שהוא עדיין לא מוכן מבחינת תיקוני צבעים ואפקטים. למיטב ידיעתו הפוסט-פרודקשן (כל ענייני ההפקה לאחר שהתכנים עצמם כבר צולמו) במספר תכניות מתעכב בשל עיכובי קורונה מן הסתם ומבוצעים ממש ברגע האחרון. ג׳אדג׳ בטוח ב99% שמדובר בענייני לוקליזציה, אבל כמובן שעיכוב במסירת התכנים לועדות מדרוג למיניהן גם יכול להשפיע, אך למיטב ידיעתי אין בארץ ועדות מדרוג לתכני סטרימינג כגון אפל טיוי+.

מה שמפתיע אותי, חוץ מזה שנגררתי למחשבה שיש כאן עניין לפוליטי בטעות* (בעקבות מגיב פייסבוק מכל הסיבות), זה שזו פעם ראשונה שזה קורה באפל טיוי+ למיטב זכרוני. עד כה כל התכנים הופצו בכל העולם באותו יום (אולי בהפרש של שעות, אך לא נראה לי), גם אם אלה תכנים ישראלים שגם ככה היו זמינים בישראל בעבר (כמו טהרן ולאבד את אליס). אמנם מדובר בתכנית חצי אקטואלית, אך גם היא הוקלטה מראש ובכל מקרה הדרישות הישראליות נמוכות כיון שהתוכן בישראל איננו מדובב. ככל הנראה העולם מחולק לאיזורי הפצה שלא ידענו עליהם קודם, וישראל נמצאת באיזור מסוים שנמצא בדחיפות הפצה נמוכה יותר משאר העולם.

בכל מקרה, טרם צפיתי ב״הבעיה עם ג׳ון סטוארט״, בעלי חשבון אמריקאי יכולים לצפות כבר בפרק הראשון (ספרו לנו בתגובות איך היה), בעלי חשבון ישראלי רק ב14.10 כאמור.

*אבי רמתי מהטלגרם של אפלוג הזכיר לי שסטוארט נמנע לרוב מלגעת לעומק בנושא הישראלי גם בתכנית הדגל שלו, אני מצרף את אחת הפעם בה התכנית ״ניסתה״ לדבר על הנושא, מה שהוביל לאחד הקטעים הכי מצחיקים בהיסטוריה שלה:

 

עריכה – תת-הכותרת נערכה על מנת להבהיר שלא מדובר בישראל בלבד. תיאור הפרק נערך על מנת להבהיר שלא מדובר על מלחמות באופן כללי ושמדובר בעיקר בנושאים פנים-אמריקאיים. תודה לאלעד מהפייסבוק ואבי מהטלגרם שהסבו את תשומת ליבי. כמו כן תודה ליונתן ברק בפייסבוק שציין שסטיוארט כן דיבר על ישראל בתכניותיו בעבר וההקצנה בדבריי כנראה לא הובהרה, לכן ערכתי בהתאם.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *