אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

ממהנדס מטוסים לשודד בנקים בפודקאסט חדש של אפל

פודקאסט חדש ומקורי של אפל מגולל סיפור שלשם שינוי לא מלווה סדרה או תוכן מצולם אלא מגולל את סיפור משככי הכאבים בארה״ב באמצעות סיפור אנושי מרתק

שתפו:

אוקיי, זה מבלבל – שירות הטלוויזיה של אפל מוציא פודקאסט. זה אמנם לא חדש, אבל הפעם הפודקאסט לא קשור ולא מלווה את אחת מתכניות הטלוויזיה של השירות, אלא מהווה תוכן דרמטי בפני עצמו.

הפודקאסט Hooked מגולל את סיפורו של טוני האת׳אווי, משודדי הבנק הידועים ביותר לשמצה בארה״ב. האת׳אוויי שדד 30 בנקים בשנה אחת, כולם ברדיוס של 50 ק״מ מביתו. אבל זה אפילו לא החלק המעניין או הסיבה למה החליטו לשחרר תשעה פרקים ערוכים היטב בנושא. לפני שתעתע במספר מחלקות משטרה וחוקרי FBI טוני היה מהנדס בבואינג, מהנדס בכיר שעבד על ה747 וטס בעולם במחלקת עסקים.

אבל ב2005, בעקבות נפילה במהלך משחק גלגיליות, הוא נפל על גבו, סבל מכאבים, עבר ניתוח, וקביל משכחי כאבים חזקים (אוקסיקונטין) שהובילו להתמכרות, שהובילו למצב כלכלי רעוע, שהובילו לאותם שודים.

1x 1

הפודקאסט הוא תוצאה של שלוש שנות תחקיר, ליווי, ראיונות ומעקב. המטרה היא לא להביא סיפור של שודד בנקים מגניב, אלא את סיפורו של ״מלח הארץ״ שהתדרדר למצב קיצוני כתוצאה מהדחקות למצב קיצוני של התמכרות למשככי כאבים שהם פחות יותר סמים מסוכנים עם מרשם. 

הפודקסט הופק על ידי חברת המדיה Campsite ומקוריינת על ידי אחד המייסדים שלה ג׳וש דין, אשר כתב על קשר שיצר עם האת׳אוויי לראשונה ב-2019 בבלומברג, בכתבה באותו שם (שאגב, שייקח לכם 30 דקות לקרוא אותה, במקום 360 דקות של פודקאסט).

אגב, הפודקאסטים הקודמים של אפל ליוו את הסדרות שלהם:

שלושת הפרקים הראשונים של Hooked זמינים עכשיו, וששת הפרקים הנוספים יפורסמו על בסיס שבועי, אתם יכולים להאזין לטריילר כאן:

שתפו:

עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *