אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

התחרות הראשונה של אפל לרכישות בתוך אפליקציה בדרך

חברה אחת כבר מנצלת את החלטת בית המשפט ומציעה מנגנון רכישות בתוך אפליקציה יותר זול ועם יותר פיצרים מכל מה שיש לאפל להציע והכל חוקי לגמרי

שתפו:

כולנו עקבנו בהדיקות אחרי תוצאות המשפט של אפיק נגד אפיל. טוב, אולי לא בהדיקות, ואולי לא תוצאות סופית. אבל בכל מקרה יש תוצאות כלשהן ואין משפיעות על האפשרויות העומדות בפני מפתחי אפליקציות, לפחות בשלב זה ולפחות בארה״ב.

הפתח שנפתח בעקבות החלטת השופטת נוגע לאפשרות לרכישות בתוך אפליקציה (in-app purchase). אם עד היום למפתח היתה אפשרות להציע למשתמש לרכוש מנוי, הרחבות, תוספות וכדומה רק באמצעות המערכת של אפל, הרי שעכשיו הוא יכול להפנות אותו לאפשרות רכישה חיצונית.

לא מדובר באפשרות שאפשר להכניס לתוך האפליקציה עצמה, אלא הפניה לאתר חיצוני. ולא מדובר בדבר פשוט, המפתח צריך לדעת איך לגבות מהמשתמש תשלום, לאבטח את הגבייה, לעקוב אחריה, לאפשר החזרים אם צריך, לקשר חזרה לאפליקציה ולסוג הרכישה של המשתמש וכן האלה וכן הלאה. זו הסיבה ששהשימוש במערכת של אפל ממשיך לקרוץ למפתחים והסיבה שהוא כל כך נח ויעיל. אבל הוא עדיין כפוף לחוקים ולמגבלות של אפל ובעיקר הוא עדיין כפוף לעמלות 30% של אפל (ובמקרים מסוימים 15% בשנה השנייה או למפתחים קטנים).

מי שמנסה לראשונה לנצל את הפתח שנוצר בעקבות החלטת בית המשפט, ולאפשר לכל מפתח אפשרות מספיק קלה ופשוטה לחיוב המשתמשים, יחד עם עמלות נמוכות משמעותיות משל אפל היא חברת Paddle. החברה הכריזה על ערכת פיתוח (SDK) שתאפשר למפתחים לקשר מתוך האפליקציה ישירות לעמוד נחיתה שהמשתמש יוכל לרכוש את התוכן/מנוי שהוא רוצה לשימוש בתוך האפליקציה ולחזור חזרה לאפליקציה משם. אמנם מדובר באתר חיצוני על פי חוקי אפל, אך הם מבטיחים חוויה דומה ככל האפשר, ובעיקר מאובטחת ושקופה ככל האפשר. אבל יותר מכל – זולה יותר ממה שיש לאפל להציע, כפי שניתן לראות בטבלה שבכותרת.

Iap demo Animated Image Large

הם גם מציינים יתרונות נוספים של הפלטפורמה שלהם על פני זו של אפל כגון קשר אימייל עם המשתמש, ניהול החזרים, הפסקה זמנית של מנוי, עדכון אמצעי תשלום ועוד ועוד.

חברת Paddle מאוד ותיקה בעולם החיובם לאפליקציות, כשאני באופן אישי חויבתי על ידם פעמים רבים לטובת אפליקציות ושירותים רבים שרכשתי לאורך השנים. החויה תמיד היתה נוחה, פשוטה ומאוד ״אפלית״. לכן אני מאוד אופטימי לגבי תחרות מהסוג הזה בתחום התשלומים לאפליקציות בעולם הזה וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים בתור התחלה.

In app purchase

קראתי לראשונה על הידיעה ב Daring Fireball ובהרחבה אצל The Verge.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *