אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

ללמוד לתכנת, לפתח, להפיץ ולמכור ישירות מהאייפד

השדרוג המיוחל לאפליקיציית הפיתוח הידידותית של אפל סוף סוף כאן ומאפשר לכל אחד ללמוד ולהעלות אפליקציה לחנות בקלות. יחסית.

שתפו:

מה יותר סמלי לחזור לפרסם באתר עם ידיעה על אפליקציה שמעולם לא השתמשתי בה ואין לי מושג מה לעשות איתה – Swift Playground, התוכנה שאפל הציגה לאייפד ב2016 על מנת לחנך את הדור הצעיר לפתח בשפה הצעירה Swift.

התוכנה אמנם הלכה והשתפרה במרוצת השנים ואפל אף בנתה תכניות לימודיות, אך דבר אחד היה חסר על מנת להפוך אותה לתכנת פיתוח אמיתית – האפשרות ליצור בה אפליקציה שניתן להפיץ ולהעלות לחנות ואפילו למכור אותה.

אז עכשיו, בגרסה 4.0, כפי שאפל הבטיחה ב WWDC ביוני, ניתן לעבור את כל שלבי פיתוח אפליקציה לאייפון או לאייפד (או למק עם מעבד אפל סיליקון) עוד משלב הלמידה ועד שלב המכירה.

App ipad fg45cul8632i large 2x 1639669890892

ניתן לקרוא עוד על העדכון ממי שקצת יותר מבין בזה באתר macstories או כמובן מאתרי מפתחים מתמחים או חשבונות טוויטר של של מפתחים. כמו כן, הייתי ממליץ לעקוב אחרי תחום החינוך לתכנות, קוד ופיתוח שעשויים להרוויח רבות מהעדכון הזו. למרות מגבלות רבות שכנראה נגלה, יש משהו מדהים באפשרות של כיתה שלמה של אייפדים ב-1200 ש״ח שיכולה ללמוד את אחת השפות הנפוצות בעולם לפיתוח למובייל ובסופו של הקורס להעלות את פרי התוצר שלהם ישירות לחנות ואפילו להדביק לו תג מחיר.

מקור: Swift Playgrounds 4.0: First Look BY JOHN VOORHEES

https://www.macstories.net/news/swift-playgrounds-4-0-first-look/

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *