אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

כל השמועות לשנה הקרובה

אפל מזייפת עם המקבוק פרו החדש, גורמן מפציץ עם מספיק שמועות לפרק שלם (תודה מארק!), תחקיר מרתק מראה כמה אפל טיוי+ איכותית, אם רק תמצאו משהו לראות שם, אפל תורמת למלחמה בפרימיטיביות של מערכת המשפט האמריקאית ולבסוף גם, מתברר, פותחת מרכז פיתוח קטן ברשות הפלסטינית עם כ-60 מהנדסים.

שתפו:

אפל מזייפת עם המקבוק פרו החדש, גורמן מפציץ עם מספיק שמועות לפרק שלם (תודה מארק!), תחקיר מרתק מראה כמה אפל טיוי+ איכותית, אם רק תמצאו משהו לראות שם, אפל תורמת למלחמה בפרימיטיביות של מערכת המשפט האמריקאית ולבסוף גם, מתברר, פותחת מרכז פיתוח קטן ברשות הפלסטינית עם כ-60 מהנדסים..

 • הפודקאסט הוא חלק מהאתר applog.co.il ומועבר כמו כמעט כל שבוע בשידור חי ביוטיוב, פייסבוק וכמובן טלגרם בהשתתפות הקבוצה הנפלאה של אפלוג. ניתן למצוא את כל פרטי השידור וגם את כל הדרכים להירשם ולהאזין לפודקאסט ברשומות הפרק ב- Applog.co.il או בנגן בו אתם מאזינים ממש ברגע זה.
 • ניתן לעזור לנו בפטריאון! תודה לתומכים שלנו – טל בקרמן, יוסי ניבין, רועי הרשקוביץ ושחק צרפתי!
 • פרק 103 של אפלוג, כפי שהוקלט ב-28.6.2022: תכנית חדשות ומחשבות על אפל וטכנולוגיות שפוגשים בדרך, מבית רפ״י – רשת פודקאסטים ישראלית

 לא לשכוח לעקוב אחרינו ולספר לחבר או שתיים על התכנית:

חומרה ומוצרים

 • גורמן מפציץ בשמועות על המון חומרה חדשה בקרוב |
  הרוב צפוי, אבל מה שהוא מפתיע בו הוא M3 עוד לפני אמצע 2023 וגם משקפי המציאות הרבודה באותה תקופה.
  הוא חוזר על השמועה של מסך פועל תמיד לדגמי הפרו, יחד עם מצלמת 48 מגהפיקסל, מסגרת דקה, עיצוב קשיח ומצלמה קדמית בצורת גלולה. הדגם הרגיל יישאר עם המעבד הקודם ויקבל דגם מוגדל במקום המיני.
  לדבריו מעבד ה-M2 יגיע למקים נוספים מהר יותר מקודמו, כשעל הפרק – מק מיני, כולל דגם עם פרו, 14 ו-16 כמובן, וגולת הכותרת – מק פרו עם גרסת אולטרה ואקסטרים.
  את עיקר הכותרות הוא עשה בכך שטען שהוא מצפה שהM2 יופיע גם במשקפי המציאות רבודה יחד עם 16 ג׳יגה זכרון.
  את הM3 הוא מצפה לראות כאמור בעוד פחות משנה על אייר חדש וכנראה על גרסה מוזלת של מק 15 אינץ.
  לגבי השעוים שום דבר מרגש מלבד גרסה קשיחה וגרסת se עם מעבד מודרני, אבל המעבד המודרני לא ייקבל שדרוג מהירות וה-8 יהיה כמו ה7 שהיה כמו ה-6. מה שכן נראה אולי סוף סוף, זה מצב חסכון סוללה.
  אפילו האפל טיוי קיבל שמועה, אבל משעממת, סתם עדכון מעבד. וגם ההומפוד אולי יזכה למוצר חדש שיהיה דומה לזה שאפל הרגה, עם מעבד חדש, מסך מוגדל אבל הרבה הרבה ספק.
 • גם האיירפודס מקבלים אהבה בשמועות |
  מקור חצי אמין מסכם שמועות עבר ומוסיף משהו חדש – שימוש כאביזר עזר לבעלי מוגבלות שמיעה
 • ואפילו שלט חדש לאפל טיוי |
  שם קוד לשלט חדש נמצא בבטא, וזה לא ממש משתמע לשתי פנים, רק תלוי מתי

תוכנות ושירותים

 • תחקיר מקיף ומרתק המשווה בין שירותי סטרימינג בארה״ב |
  הוא כנראה מדוייק מבחינה כמותית, אך מבחינה איכותית הוא מסתמך רק על IMDB, אבל זה מספיק בשביל להשוות תפוחים לתפוחים ויש כאן נתונים מגניבים – אפל בתחתית הרשימה מבחינה כמותית, אמצע הרשימה מבחינת תכני 4k ומובילה את הרשימה מבחינת איכותית.

חדשות נוספות

 • זוית אפליסיטית לנושא ההפלות בארה״ב |
  היה עניין גדול סביב אפליקציות העוזרות לנשים לעקוב אחרי מחזור, הריון וכדומה והאם זה יכול לעזור לרשויות לדעת האם נשים עוברות על החוק ומבצעות הפלות. גרובר מדגיש שמי שמשתמשת באפליקצית הבריאות של אפל בלבד ובאייקלאוד אמורה להיות מוגנת בשל הצפנה מקצה לקצה.
  כמו כן, אפל דאגה להזכיר שכל עובדותיה זכאיות בביטוח הרפואי שלהן לסוע למדינה אחרת בארה״ב על מנת לבצע הליך רפואי האסור במדינה שלהן, וכל העלויות יכוסו על ידי אפל.
 • אפל נגד קוואלקום – הסוף. אולי |
  אחרי שסידרו ביניהם 99.99 אחוז מהפטנטים, אפל ערערה על שני הפטנטים האחרונים שנשארו. והפסידה.

בונוס – חדשות מקומיות

פרקים

 1. 00:00:00 אפלוג 103 – פתיחה
 2. 00:01:27 המקבוק מזייף ושמועות בכמויות
 3. 00:24:13 אפל טיוי מובילה באיכות ולא בכמות
 4. 00:32:35 אפל וההפלות ושאריות קוואלקום
 5. 00:41:34 חדשות מקומיות מהרשות הפלסטינית
 6. 00:45:34 פרידה
 7. 00:48:00 בונוס אישי

כל הקישורים במקום אחד:

שתפו:

עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *