אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

הבעיות הרבות בספארי 15

ג׳ון גרובר מפרט את כל מה שגרוע בטאבים (וקצת מעבר) בספארי 15 למק

שתפו:

זה לא דבר ששומעים או קוראים עליו הרבה בקהילת המק הישראלית, אולי כי ישראל מדינה מאוד דומיננטית בגוגל כרום, אבל ספארי למק (וגם לאייפד) עושה הרבה רעש, ולא מסיבות טובות.

מי שהשתמש בגרסאות הבטא המוקדמות, ראה גרסאות אפילו יותר מוזרות מזו שהושקה עם Safari 15, הגרסה הנוכחית למערכות הפעלה הנוכחיות של אפל, כולל MacOS Big Sur 11.6 ומעלה. עיקר התלונות היו לגבי שורת הטאבים, למשל שהטאבים שולבו בשורה אחת עם שורת הכתובת והתכווצו והתרחבו בהתאם. תלונות שככל הנראה הובילו לתיקון ו״חזלו״ש״ של רוב השינויים.

אבל יש מספר שינויים שנותרו ועדיין מהווים מטרד לרבים ורבות שמעדיפים את ספארי כדפדפן העיקרי שלהם. ואין מישהו מתאים יותר לפרט בדקדקנות את הבעיות מאשר ג׳ון גרובר מ- Daring Fireball. אני לא אתרגם או אפרט יותר מדי אלא אפציר בכם ללכת ולקרוא את המאמר המלא, רק אציין בנקודות את הבעיות העיקריות.

צבעי האתר נמשכים גם לשאר ממשק התכנה במה שאמור למתוח את האתר לכל חלון התוכנה, מה שכמובן לא נכון ורק מטעה.

 

Screenshot of the top left corner of Defector, with “Show color in tab bar” turned on in Safari 15. קשה מאוד לדעת איזה טאב הוא הדומיננטי, במיוחד אם אתם עם שני טאבים פתוחים מאותו אתר (או סתם אם אין הבדלי צבעים בין אתרים). Screenshot of a Safari 15 window with two open tabs, in light mode.

זאת בניגוד לגרסאות קודמות:

Screenshot of a Safari 14 window with two open tabs, in dark mode.

כפתור לסגירת טאב ״מסתתר״ מאחורי האייקון של האתר (favicon), כנראה בשם המינימליזם אבל זה מבלבל ומקשה על השימוש וגם לי גרם לא פעם לסגור בטעות טאב.

גרובר ממשיך לפרט את הטעויות של אפל, ולא רק מבחינה טכנית, אלא בעיקר מבחינה עיצובית ופילוסופית. יש היקראו את זה כ״איש זקן צועק על עננים״ (אם יש ביטוי כזה בעברית), אבל גרובר ידוע כבעל עמדות נחרצות ומכובדות לגבי עיצוב וחווית משתמש ובעל ניסיון של עשרות שנים בתחום ובמק. שווה לקרוא הכל אם מעניין אתכם לגלות איפה אפל טעתה, כי קשה לחשוב על מילה אחרת.

עוד לפני שסיים עם המניפסט שלו הוא הביא את הציטוט החשוב של סטיב ג׳ובס שמסכם הכל, כלומר מסכם איך אפל הלכה ישירות נגד העמדה שלו עם ספארי 15:

Most people make the mistake of thinking design is what it looks
like. People think it’s this veneer — that the designers are
handed this box and told, “Make it look good!” That’s not what we
think design is. It’s not just what it looks like and feels like.
Design is how it works.

מקור: John Gruber, Daring Fireball

★ The Tragedy of Safari 15 for Mac’s ‘Tabs’

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *