אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

לא, אין ראיות ל-Face ID במקים בקרוב

למרות רמזים בקוד עוד מ-2020, האיימקים האחרונים לא זכו לזיהוי פנים, הניידים כנראה גם לא יקבלו בקרוב

שתפו:

כחלק מאותו מכתב שבועי מפורסם של מארק גורמן (ממנו כבר הבאתי מידע על האייפון SE ו iPad Air שכנראה נראה באירוע שכנראה יהיה ב-8 למרץ) גורמן שפך עוד כמה פרטי מידע קצת פחות מבוססים, אבל כאלה שבכל זאת הצליחו לכלכל לא מעט כתבות שונות ברחבי האפלספירה, לרוב עם טעויות.

נושא אחד שמשך תשומת לב וכמעט ויתרתי עליו הוא מנגנון זיהוי פנים, Face ID, למחשבי Mac. זוהי תכונה מבוקשת מן הסתם אחרי שאנחנו נהנים ממנה כבר שנים באייפונים ואייפדים. בכל מה שקשור לזיהוי ביומטרי אפל עשתה צעד בכיוון כשהציגה זיהוי טביעת אצבע במחשבים הניידים ב-2016, ובמקלדות האיימקים רק בשנה שעברה. אבל זיהוי פנים נותר כפיצ׳ר מבוקש עם צורך ללא מענה, במיוחד במקים עם מצלמה שפונה ישירות למשתמש כמעט בכל זמן השימוש במחשב.

השמועות הראשונות לזיהוי פנים במק, שאני מצאתי לפחות, הן ממרץ 2020 וגם על פטנט שאפל הגישה באוגוסט 2019. אבל יש שמועות מוקדמות יותר על דברים מוזרים יותר עוד מ2018 ו-2017. בקיצור, הבנתם…3C1C9103 583C 41C1 8D51 F25AEE73CFFE 1536x968 jpeg

הראיות המודרניות לעומת זאת לגבי יישום של זיהוי פנים במק, הן הרבה יותר רלוונטיות והרבה יותר הגיוניות, אבל זה לא אומר שהן מוחשיות למוצרים שקיימים היום או על פס הייצור.

עיקר הדיווח של מארק גורמן מתמקד בשני מקים – האיימק 24 שיצא ב-2021 ומקבוקים ניידים באופן כללי. לגבי iMac 24 גורמן מדווח שאפל לכל הפחות שקלה שילוב מערך זיהוי פנים באיימק 24, אך מן הסתם זנחה את התכניות כיון שלא ראינו Face ID באותו איימק. גורמן אף ציין שאיימק הוא Mac מאוד הגיוני לשילוב מנגנון זיהוי פנים בהיותו עבה מספיק לשילוב כל המערכות הנדרשות לשם כך. ציטוט של גורמן:

“Face ID was in the cards for the original M1 iMac. Naturally, the iMac is the thickest Mac with a built-in display since Apple’s laptops have fairly thin screens.”

האתר 9to5mac מציין אף הוא שהשמועות על זיהוי פנים במק רצות שנים אחורה ומביא ראיה יחסית עדכנית מיולי 2020 (יחסית, כן? מדובר על ידיעה בת שנה וחצי), בה בבטא השלישית של מערכת ההפעלה BIg Sur (הקודמת) התגלו שורות קוד המכילים מילות קוד שסימנו את מצלמות זיהוי הפנים שהיו בשימוש ב iPhone X כשרק היה בפיתוח. כאמור מדובר על קוד ששולב במערכת הפעלה יותר מחצי שנה לפני שהאיימק 24 הושק, אבל בהתחשב בקצב בו חומרות ותוכנות נבדקות לא מן הנמנע שהשניים קשורים וזיהוי פנים היה קרוב מאי פעם גם ל- Mac. ציטוט מהאתר:

It’s been a while since rumors about the Mac getting Face ID started. In 2020, for example, 9to5Mac‘s Filipe Espósito exclusively reported that macOS Big Sur beta suggested that Apple intended to support facial recognition feature on the Mac.

We were able to find a new extension on macOS Big Sur beta 3 with codes intended to support “PearlCamera.” You may not remember, but this is the internal codename Apple uses for the TrueDepth camera and Face ID, which was first revealed with the iPhone X leaks in 2017.

24 inch iMac

לגבי קו ה-Macbook הניידים של אפל, גורמן מוציא את הרוח ממפרשי האופטימיות ומציין שבהתחשב בטכנולוגיות הנוכחיות, אפל לא מסוגלת לשלב Face ID במסכים הדקים של המחשבים הניידים שלה. ציטוט:

“Face ID was in the cards for the original M1 iMac. Naturally, the iMac is the thickest Mac with a built-in display since Apple’s laptops have fairly thin screens.”

מה לגבי העתיד? גורמן לא אומר ולנו נותר רק להמר, כשעל הפרק מסכים חיצוניים חדשים ואיימק גדול יותר שאולי יישא את השם איימק פרו. חלק מהשמועות על המסכים החיצוניים ציינו שיהיו בעלי מעבד עצמאי חזק, כזה שיכול להכיל Secure Enclave לצרכי זיהוי ביומטרי, אז זה כבר כיוון טוב, וכמובן האיימק פרו, שהשם פרו מספיק כדי לתת לו פיצ׳ר ייחודי שאפל אולי לא הספיקה להכניס לאחיו הקטנים.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *