אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

מחשבי המקבוק פרו החדשים – מה הסקירות אומרות

הסוקרים שחררו את מול את הביקורות הראשוניות שלהם, הלקוחות התחילו לקבל את המקבוקים היום, אז רגע לפני שטף ההתלהבויות הנה ריכוז הסקירות הכי טובות שמצאנו

שתפו:

תזכורת – אפלוג בשידור חי, כל יום שלישי 22:00, יוטיוב, פייסבוק וטלגרם.

עיתונאים, בלוגרים, ויוטיוברים קיבלו את המחשבים לסקירה. אנחנו לא. אז, כמיטב המסורת, יצאנו לסקר את הסקירות שלהם.

המחשבים הראשונים התחילו להמכר היום (שלישי 26.10) והעיתונאים השונים פרסמו את הסקירות שלהם כבר אתמול, הנה כמה נקודות שאספנו מסקירות שונות.

מכיוון שכל הסוקרים הסכימו על כמה דברים, מה שיופיע למטה הוא לא הדברים הדומים, אלא דווקא הייחודיות של כל סקירה שעלתה.

רנה ריצ׳י, Rene Ritchie + iMore

אפשר לקרוא לו ״סוקר הבית״ של Apple? כי הוא עושה עבודה טובה בלהדגיש את היתרונות. והחסרונות? טוב, אין כמעט כאלו אצלו, אלא אם הם ממש בולטים. יחד עם זאת, הוא מראה בדיוק את היתרונות של המחשבים הללו אל מול התחרות.

ואם לסכם את מילותיו לגבי המחשבים האלו ולמה הם משני חיים מבחינתו? השיהוי האפסי בביצוע פעולות:

For me, personally, though, I can already tell this is going to be transformative. Not just because the render time is faster, though… yeah, that. But rendering is only a small part of my day. Even multiple renders. The even more important part to me is finally living a life without beachballs, without freezes, not a few minutes out of every day, but a few seconds out of every minute

עכשיו, את כל זה כבר שמענו לגבי הM1 וזה מאוד מרענן לשמוע את זה שוב, גם במחשבים למקצוענים.

Matthew Moniz

התחיל את הסקירה שלו בביצועים של המחשב, לפני כל דבר אחר (גם לפני המפרט, וזה חשוב). בכל הבדיקות הסינטטיות שהוא הציג, נראה שהמחשב מצויין – הוא לא בראש הרשימה מבחינת ביצועים, אבל הוא עושה עבודה טובה מאוד. הוא חשב שהמחשב טוב, אבל לא מרשים יותר מדי, עד שהוא התחיל לבדוק את הביצועים של המחשב בעולם האמיתי יותר:

But it wasn't until I did the actual true benchmarks, the ones where it incorporates a workflow, that I was blown away.
When I loaded up puget bench adobe premiere pro and I ran the test and got that score back – I almost had a heart attack.

עד עכשיו ראינו ביצועים מצויינים ממחשב 16 אינץ׳ חזק ביותר, אז רק סביר להניח שזה המחשב עם המעבד החזק ביותר של Apple, הרי היא תשלח לסקירה משהו שהוא לא המוצר הטוב ביותר שלה? אז כן, המחשב שהוא קיבל לסקירה היה המקבוק פרו 16, עם M1 Pro ו32 ג׳יגה זיכרון.

ואם כבר על מחשבי בסיס אנחנו מדברים, בואו נלך לקיצון!

iJustin – Justine Ezarik

כן,זה גם קיצון מבחינת סגנון ההגשה וההתלהבות, אבל מה שהיא קיבלה לסקירה אלו 2 מחשבים. אחד 16, עם כל השדרוגים (חוץ מאחסון, קיבלה 4 טרה ״בסך הכל״) והשני? 14, דגם הבסיס (8 ליבות מעבד, 14 ליבות גרפיות).

מה שהיא ו-Nathan Haugaard בדקו הוא עד כמה המחשבים הללו יכולים להתמודד עם קליפים של 8K. אז כן, מדובר על תוכנות מתאימות (Final Cut ו -DaVinci Resolve כמובן), אבל לא Pro Res ואנחנו מדברים על מחשב ב2000 דולר, אז כמה היו צריכים להשקיע כדי לגרום למחשב להפעיל את המאוורר שלו?

המחשב היה צריך להיות מחובר ל2 מסכי Pro Display XDR, עם Final Cut שמנגן קובץ 8k שהופעלו עליו 16 אפקטים שונים במקביל.

הא, רגע, וגם  Resolve ברקע… ועוד כמה תוכנות…

ואז ניסו להפעיל את ריזולב עם אותו קליפ 8K ואפקט להסרת רעש רקע. אז כן, זה לא עבד חלק, אבל זה עבד בצורה שעדיין מאפשרת עריכה. ובשורה תחתונה? מחשב נייד ב2000 דולר יכול להחליף עכשיו תחנת עבודה של עשרות אלפי דולרים.

Dave2D – Dave Lee

אז דייב בדק את המחשב וסיפק לנו את ההוכחה הראשונה שמדובר במחשב למקצוענים – המדבקות.

 

Because if you know your apple stickers this only comes with like their real pro gear.
iPhone pro you don't get – it, AirPods pro – you don't get it, even the old MacBook pros – you don't get this.
This time, because this is for pros, you get the goods. So you're off to a good start, black apple stickers.

ואם יש הוכחה ראשונה, צריכה להיות גם שנייה, לא? אז כן, יש – המחשבים לא מאטים גם אחרי חצי שעה של עבודה מאומצת.

Even when you're running cinebench in a loop for 30 minutes, it's able to maintain the same score – It's very well cooled.

והנה ההוכחה שהמחשב הזה לא מתאים להכל – דייב בדק את הביצועים הגרפיים של המחשב ו… התוצאות לא מזהירות

If you look at the GPUs in here in terms of just raw performance the – M1 max has the kick of about an RTX 3060, maybe a low wattage 3070 but certainly not a 3080 and i was hoping for that. That's kind of what they alluded to in their charts.
But because it has unified memory and unified cache it can absolutely keep up with the 3080 and maybe even excel in certain applications So it really depends on what you're using it for.

ג׳ון גרובר, Daring Fireball

כצפוי, גרובר מדבר באופן רחב יותר על המקבוק פרו החדש והמקום שלו בליין המוצרים של אפל מול המקום של קודמיו והמקום שלו בעתיד. לטעמו המקבוק אייר למשל עדיין לא אייר מספיק ,הוא כבר לא הכי קל ודק בקטגוריה. הפרו לא היה פרו מספיק ועכשיו הדגם החדש פותר את הצד הזה של המשוואה, כשההרגשה שהוא גדול וכבד יותר ממש לא מפריעה.

The MacBook Air isn’t air enough — it’s no longer a striking size or weight for a laptop. And the MacBook Pro hasn’t been proenough. If you’re going to make a laptop thin and lightweight, make it really thin and lightweight. And if you’re going to make a laptop powerful and practical, make it really powerful and practical. Focus on the outer limits of what’s possible, not the boring middle.

וגרובר, כמו גרובר, גם שם לב לדברים קטנים כמו העובדה שהתפוח על החלק העליון של המקבוק פרו גדל, חזרה לגודל שהיה בתקופת התפוחים הזוהרים. מצד שני, גם אם קניתם את הדגם הכהה, תקבלו מאגסייף בצבע אלומיניום. מבאס.

ג׳ייסון סנל, Six Colors

ג׳ייסון הוא איש של איימק פרו, לניידות הוא בכלל משתמש באייפד פרו. אבל גם הוא מעריך את היצירה החדשה של אפל כגמישה ביותר למשתמש המקצועי, שנותנת לו ביצועים של מחשב נייח עוצמתי במארז נייד שלא שונה מכל נייד אחר למרות הכח שהוא מסתיר.

אננדטק, AnnanTech

הסקירה שלהם מצריכה סקירה משל עצמה, אז נביא רק את השורה התחתונה – אמנם רוב הביצועים הם מקסימליים כשמשתמשים בכלים של אפל לביצוע העבודה, אבל אין שום דבר רע בזה. כשבכל מקרה מקבלים את המכשירים המתאימים ביותר למשימה, מחשב נייד או לא מחשב נייד.

The combination of raw performance, unique acceleration, as well as sheer power efficiency, is something that you just cannot find in any other platform right now, likely making the new MacBook Pro’s not just the best laptops, but outright the very best devices for the task.

אז, על מה כל הסוקרים מסכימים?

  • משקל– המחשב כבד משמעותית מהדגם הקודם.
  • עיצוב– העיצוב מזכיר מחשבים מהדורות הקודמים של Apple והפעם Apple בחרה בתפקוד לפני הצורה.
  • מסך – המסך הטוב ביותר במחשבים ניידים.
  • סוללה– זמן סוללה שלא נראה כמוהו במחשבים ניידים לעבודה, תוך כדי עבודה.

שתפו:

Picture of דורון קרוב

דורון קרוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *