אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

מפרקים את מטען ה-140 וואט

ערוץ יוטיוב פירק לגורמים את המטען הכי גדול של אפל למקבוק פרו החדשים ואנחנו ניצלנו את ההזדמנות כדי ללמוד ולהסביר עוד על מה חדש ומה מיוחד

שתפו:

ערוץ היוטיוב ChargerLAB בדק ופירק את המטען החדש של אפל למחשבי ה-16 אינץ, המטען הגדול ביותר של אפל עד היום והראשון בטכנולוגיית GaN. התוצאות מרשימות ולא מפתיעות בו זמנית.

כל החדשות מהאתר בערוץ הטלגרם שלנו, כל הדיונים בקבוצת הטלגרם וכל ההרחבות בפודקאסט השבועי.

קודם כל מדובר במטען ענק. למי שזוכר, לאפל היה בעבר מטען ענק למקבוק פרו 17 אינץ, אך הוא הוחלף למטען בגודל סביר מאוחר יותר. המטען 140 וואט הנוכחי דומה בגודלו לראוטר האלחוטי הישן של אפל AirPort Express בגרסתו הראשונית.

UntitledImage

המטען בלתי ניתן לפירוק מסיבות מובנות, לכן היו צריכים לנסר את דרכם פנימה. בפנים מצאו ניצול מקסימלי של הנפח, כך שהגודל העצום שלו לא היה לשווא. הטכנולוגיה החדשה GaN מאפשרת שימוש בחומר הכימי המדובר להולכה בחימום מופחת כך שרכיבים יכולים להיות צפופים יותר, כך שהעובדה שהכל דחוס וצפוץ כל כך המטען הזה גם ככה מראה שהגודל היה ככל הנראה הכרחי.

טכנולוגיה חדשה נוספת שהמטען מאמץ היא USB-C PD 3.1, אפשרות טעינה תיאורטית של עד 240 וואט. אך כיון שאין עדיין כבלים רגילים של USB-C שתומכים בתקן הזה כרגע בשוק, אפל מצרפת ומוכרת את הכבל עם MagSafe 3 שיוכל להטעין את המחשב במקסימום האפשרי וגם במהירות גבוהה.

הסרטון מפורט ומרשים, ניתן לראות לא מעט מסלילי הטעינה ולמעשה מחשב קטן שלם שאחראי על ניהול הטעינה. לפרטים נוספים שאני לא מספיק מבין בהם פשוט צפו:

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *