אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

סקירה נלהבת ושדרוג המאקרו באייפון 13

צמד התלהבויות מהמצלמה באייפון 13 - אתר מקצועי שמפרסם גלריה מרשימה וסקירת וידאו מעולה, ומפתחי אפליקציה שמציגים מצב מאקרו שמשדרג את זה של אפל.

שתפו:

סקירה של DPReview

האתר המעדף עליי לסקירות, השוואות ובחינה של מצלמות עוד מתחילת שנות ה2000, DPReview, טרם יצא עם סקירה כתובה מלא למצלמת האייפון 13, אבל עשה את מה שהוא עושה הכי טוב – גלריה מקיפה של תמונות בכל מצד ואופציה, כולל תיאור מלא של אופן הצילום, ובנוסף סקירה מצולמת שצולמה כולה באייפון וגם היא מלווה בתיאור של כל מצב בה היא צולמה ואותה היא סוקרת.

הסוקר יצא מגדרו כדי למצוא כל פינה מאתגרת מבחינה צילומית, בין אם זה רומפוזיציה, צבעים, עצמים בפריים, זוויות, דמויות ועוד. התוצאה מרהיבה, מקיפה וכנה. המסקנה היא שמבחינת צילום סטילס מדובר כמובן באחת ממצלמות הסלולריות הטובות שנוצרו, זה לא מפתיע וזה רק השתפר משנה שעברה, אפילו כשמדובר באייפון 12 פרו מקס.

למשל העדשה המרכזית מהירה יותר ובהירה יותר ונותנת תמונות עם עומק שדה קטן ומרשים יותר. צילומי הלילה בעדשות הרחבה טובים יותר וכמובן צילומי המאקרו מרשימים ונדירים לתחום הטלפונים.

אבל יותר מחצי מהסקירה הוא הקדיש לוידאו, ושלא במפתיע לסקירה מקצועית – הוא קטל את מצב סינמטיק. זהו לא מצב צילום אופטימלי לוידאו וממציג הרבה טעויות צילום, גליצ׳ים וחוסר שלמות. אך הוא דאג להיות הוגן ולציין שגם מצב פורטרט בתמונות סטילס היה דומה והוא השתפר תוך שנים ספורות. לכן מצב סינמטיק כרגע יכול להספיק למשתמש הפשוט שיקבל כלים שלא יכל להשיג, או שלא היה לו הידע לזייף בצורה אחרת בשביל להציג בסטורי או בפייסבוק. עם הזמן הכלי הזה ישתכלל וגם יציג באיכויות גבוהות יותר והציפיות בהתאם.

הגלריה – עשו לעצמכם טובה ותגדילו למסך מלא, קראו את התיאור, השתמשו בפילטרים כדי ללמוד על ההבדלים ואולי תצליחו ללמוד איך אפשר להגיע לתוצאות דומות. (אגב, יש גם צילום וידאו קצר שצולם ב HDR, זמין כאן)

אפליקציית Halide מציגה מצב מאקרו משלה והמפתח מפרט

מדובר קודם כל בפוסט מפורט מאוד שמסביר כל מה שרציתם לדעת על מצב מאקרו, על איך אפל שילבה את מצב מאקרו  וגם – כי מדובר במפתח של אפליקציית צילום מפורסמת – איך הם ניסו ליצור מצב צילום מאקרו אפילו יותר מתקדם. אבל לא רק זה, לטענתם הם רתמו את יכולות הלמידת מכונה של אייפונים ישנים יותר, להם אין יכולות מאקרו מובנות, על מנת ליצור מאקרו מלאכותי שעשוי לספק צלמים מזדמנים.

UI Closeup Macro 2 2000x992

הפוסט מלא בהסברים מקיפים, צילומים, דוגמאות וסרטונים והוא בגדר חובה לכל חובב צילום. בין אם אתם מתכוונים לרכוש את האפליקציה או לא. היא זמינה גם לנסיון למי שמעוניין.

שתפו:

עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *