אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

אפקט ״ג׳לי״ באייפד מיני החדש

רבים מתלוננים על אפקט מוזר במסכים של האייפד מיני החדשים

שתפו:

הוא לא הרבה זמן בשוק ולמרות שככל הנראה לא נמכרו מליונים כאלה, כמות נכבדה של משתמשים מתלוננים על אפקט מוזר בגלילת המסך באייפד מיני החדש.

מדובר באפקט הגורם למשל לנראות של שורות טקסט שנגללות בתנועת גלים. גם הכתבה הבכיר של The Verge דיתר בון נתקל בזה ופרסם סרטון המדגים את התופעה.

מעניין יהיה לגלות איפה בדיוק הבעיה או אם זו בכלל בעיה. יתכן שזהו פועל יוצא של עיצוב החומר ותכונות המסך, למרות שזה קצת פוגע ברמת האיכות שאפל מציבה לעצמה.

אם כן מדובר בתקלה, לא נראה שאפל תחשוף את זה כל כך מהר, או אפילו תודה בבעיה בפה מלא, אלא אם כן מדובר בתקלת תוכנה שתיפתר בעדכון. בכל מקרה כל המכשירים באחריות מן הסתם ואם מדובר בתקלה מערכתית אנחנו נשמע עליה רק כשהמכשירים הראשונים שנמכרו יתקרבו לתום תקופת האחריות שלה ואפל תחליט (אם אכן זה יהיה המצב) להפעיל תכנית החלפה מורחבת.

מקור: iPad mini 6 exhibits 'jelly scrolling' display refresh issue – 9to5Mac

עדכון – אפל מסרה ל Ars Technica שהאפקט הוא נורמלי ומקובל במסך LCD שמרוענן שורה שורה בצורה כזו כך שיש דיליי קטן שיוצר את המצב המציק הזה. מה שמשאיר את הרוכשים המאוכזבים לנצל את אפשרות ההחזרה שלהם (אם זה אפשרי) או להישאר עם המכשיר. מי שמתלבט לגבי האייפד מיני יצטרך כנראה לבדוק בעצמו אם זה משהו שהוא בכלל שם אליו לב.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *