אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

סיכום גורמן השבועי 17.12.23

הלבישים במרכז ב2024 ועוד עדכונים בסיכום הניוזלטר השבועי של מארק גורמן

שתפו:

מארק גורמן עשה לעצמו שם בתחום הדיווחים הבלעדיים, שמועות בעלות סיכוי גבוה להתממש וכתיבה ישירה ובגובה עיניים על אפל ומוצריה. בשנים האחרונות הוא עבר מתחום השמועות באתרים המיועדים לנושא לבלומברג, אחד האתרים היותר רציניים וכבדים בעולם עיתונות הטכנולוגיה, עם שאיפה להביא ידיעות מאומתות בלבד וכאלה היכולות לעזור ולהשפיע בתחום העסקים והמניות לבעלי עניין. אבל גורמן לא שכח מאין בא ובלומברג מאפשרים לו לשחרר גם ניוזלטר שבועי בה הוא לאו דווקא מחויב לודאות ואימותים עיתונאיים, אלא כותב על שמועות אותן שמע והשערות עליהן חשב. זה לא תמיד מתברר כדיווח מוצלח, אך מלכתחילה הניוזלטר עוסק יותר במה שגורמן חושב או מאמין שיקרה מאשר במה שהוא מוכן לשים את הכסף של קוראי בלומברג ה״מקצועיים״ עליו.

ובקיצור – קבלו את הסיכום השבועי לניוזלטר השבועי של הדיווח השבועי של מארק גורמן. המקור זמין כאן, אני מביא רק את עיקרי הדברים, ובעברית.

2024 – כן, גורמן פורס את משנתו (על פי מה שהוא שומע כמובן) לגבי שנת 2024 כולה באפל, ובמרכז ההתמקדות פחות או יותר בכל דבר שאינו אייפון. זה לא שהאייפון לא יקבל גרסה חדשה ומשודרגת, אבל לא צריך לצפות למהפכות (אותו עיצוב, גרסת פרו עם מסך גדול יותר, כפתור האקשן גם לגרסה הרגילה ועוד כפתור מיוחד לצילום וידאו). מה כן? בעיקר דברים לבישים:

אזניות – דור רביעי לאזניות AirPods הרגילות, עם עיצוב שונה, חיבור USB-C כשבלפחות גרסה אחת תהיה השתקת רעשים. יהיה עדכון קל לAirPods Max (לאפל לא משתלם לבצע שינוי מהפכני), גם כן עם USB-C וכמה צבעים חדשים. אבל השינוי שיכול להיות הכי משמעותי לשורה התחתונה של מאזן הכספים של אפל – תמיכה באזניות כאביזר שמיעה רפואי, תעשיה של מיליארדים בשנה. ב2025 יהיה גם עדכון ל AirPods Pro.

שעון – יש תכנון ללפחות דגם אחד עם עיצוב חדש לגמרי (ועכשיו יש שמועות גם עם חיבור רצועות חדש סוף סוף). כששוב, שינוי אמיתי יבוא בתכנה וחיישנים – זיהוי מתח (שזה תכלס לחץ דם) ודום שינה. הדגמים האחרונים לא הלהיבו במיוחד, לא היו סיבה לשדרוג וחסרו אלמנט בריאותי שיתן סיבה שיווקית טובה מספיק לשכנע רוכשים ומשדרגים. כמובן שמה שמונע מאפל למכור את השעונים שלה כרגע בארה״ב (בטח שמעתם על הבלגן המשפטי) ייפתר גם הוא.

וכמובן, Apple Vision Pro – גורמן משוכנע שנראה את המשקפיים של אפל מוקדם מהצפוי, לא יותר מאוחר ממרץ כנראה, כשהוא כבר דיווח בעבר על כך שאפל תזמין עובדי חנות כדי ללמוד איך למכור אותו, ומפתחים רבי מעלהף כמו גם עיתונאים נוספים, כבר מקבלים גישה הרבה יותר חופשית ומתקדמת למכשיר.

מקים ואייפדים – נראה כמובן MAcBook Air עם M3, כשמעניין איך יראה ליין מחשבי ה Air של אפל כשזה יקרה, אבל כרגיל הדגם אמור להיות הנמכר ביותר של אפל. לגבי אייפדים הוא פירט יותר בניוזלטר הקודם שלו, אבל בעקרון זו אמורה להיות שנה מרכזית לאייפדים, שזו לא חוכמה כש2023 היתה שחונה לחלוטין.

בחלק היותר דעתני של הניוזלטר גורמן פירט את משנתו לגבי הבלגן שכבר כמעט נשכח לגבי גישה צד ג ל iMessage כמו שאפליקציית Beeper ניסתה וממשיכה לנסות לעשות. הוא חושב שהנסיון היה פסול ולא חוקי וזכותה של אפל לחסל כל נסיון כזה, אבל מצד שני אפל עצמה צריכה לשקול להפוך את iMessage לאוניברסלית וזמינה גם באנדרואיד. אני אישית חלוק בדעתי בנושא הזה, כיון שרוב הדעות מאוד מרוכזות בארה״ב, שם לאפל בהחלט יש מיני מונופול, אבל לא כך באירופה ובישראל, כאן גם ככה כולם משתמשים בWhatsapp. כלומר לדעתי למרות שבארה״ב לאפל אין שום סיבה לוותר, ברוב שאר העולם אין לה כנראה מה להפסיד.

זהו, כמובן שהניוזלטר עצמו מלא בפירוטים, קישורים ומחשבות נוספות של גורמן, בין אם מבוססות על דעותיו שלו, שמועות מבוססות או סתם רחשים. ממליץ לכם להתייחס לכל מה שרשמתי כאן כתקציר מנהלים וללכת לקרוא את המקור אם מצאתם עניין באחד הנושאים.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *