אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

AirPods 3 והום פוד צבעוניים – עובדות, מחשבות ותגליות

מעבר לעובדות - על השקה שהונדסה במיוחד לתקופת הקניות לחגים, עם האזניות הכי נמכרות בעולם וההום פוד היחידי בעולם

שתפו:

אמנם המקבוק פרו לקחו את כל תשומת הלב, אבל עוד לפני כן אפל הספיקה להכריז באירוע ההשקה שלה על שדרוג לאזניות הכי פופולריות בעולם ורענון לרמקול ה…יחידי שהיא מוכרת?

אגב, צריכים עוד מקום לדבר על כל מה שאפל? הצטרפו לטלגרם שלנו והרשמו לפודקאסט בו תוכלו גם לעלות לשידור, כמו בפרק הבונוס המיוחד שלנו:

HomePod miniUntitledImage

אפל דאגה להזכיר לנו את קיומה של גרסת המיני לרמקול שאין לו יותר גרסה שהיא לא מיני. שם תואר מיותר לחלוטין שפשוט נשאר. אם לאפל היתה הזדמנות לשנות לו את השם זה היה עכשיו, אם לא עשתה זאת אז כנראה שעוד נראה התרחבות כלשהי למשפחת הרמקולים בעתיד.

מעבר לתזכורת ליכולות והתכונות האחרונות של ההום פוד מיני (שכחתי לגמרי מקיומו של האינטרקום), אפל ביצעה רענון אחד בלבד, או יותר נכון שלושה, שלושה צבעים חדשים – צהוב, כתום וכחול שמתווספים לשחור והלבן הנוכחיים. גיוון ראוי ורצוי ובדיוק בזמן לחגים.

AirPods 3

עיצוב

Apple AirPods 3rd gen lifestyle 01 10182021

דומה יותר ל AirPods Proהנוכחיות, עם קצה קצר יותר ורמקול שמאפשר כניסה ישירה יותר של אודיו לתוך האוזן. האינטראקציה עם האזניה לניגון והספקה, סירי וכדומה גם כן מתבצעת בלחיצה כמו ב AirPods Pro ולא במגע (או מכה). בנוסף – עמידות בסיסים במים כמו בAirPods Pro.

מה אני חושב – השמועות פירטו את השינוי הזה לפני חודשים, שום דבר לא היה מפתיע כאן והגיוני שאפל תיישר קו עם העיצוב והממשקיות של אזניות הפרו, רק קצת פחות, ובכן, פרו. אין סיליקונים או אפשרות להתאמה אישית לאוזן ואפל ממשיכה לסמוך על העיצוב שיתאים לרוב המשתמשים.

סאונד

Apple AirPods 3rd gen spatial audio 10182021

מעבר לממבו ג׳מבו לגבי איכות הרמקולים, דרייברים, מיקרופונים וכדומה, אפל בעיקר הביאה את התכונות המיוחדות שלה מהאזניות היוקרתיות יותר אל הדגם הבסיסי ביותר (בערך, ה AirPods המקוריות עדיין כאן).

  • Spatial audio מביא סאונד היקפי כולל Dolby Atmos.
  • מעקב דינמי – האזניות יעזרו למקם אתכם בחלל, כך שלא משנה איפה תהיו הסאונד יישמע כאילו מגיע מהמקור שלו.
  • Adaptive EQ – אקולייזר שמתאים ומנתב את הסאונד על פי הצורה בה האזניות מונחות באוזן ותנאים סביבתיים אחרים.

מה אני חושב – גם כאן אפל מיישרת קו עם הפיצ׳רים שהיא אוהבת לשווק ושייחודיות לשימוש עם שאר המכשירים באקו-סיסטם. היא לא מביאה את ביטול הרעשים שתלוי בין היתר באטימות האזניות, שלא ממש אפשרית באזניות מהסוג הזה. לכן אני לא חושב שזו השמטה לצורך הבדלה אלא פשוט חוסר יכולת טכנית.

גילויים מאוחרים – AirPods 3 משתמשים בזיהוי עור על מנת לדעת עם האזניות עדיין בתוך האוזן, ולפחות לפי דיווח אחד מדובר בחידוש בליין האזניות של אפל, כשהחיישנים החדשים כנראה מבחינים בין עור אנושי למרקמים אחרים באמצעות הלחות שבעור.

סוללה

Apple AirPods 3rd gen MagSafe charging 10182021

זמן הסוללה באזניות עצמן גדל ל6 שעות מוזיקה או 4 שעות שיחה, ויחד עם 24 שעות פוטנציאלית במארז הטעינה אפשר להנות מ30 שעות שימוש. טעינה של 5 דקות תתן לכם שעה של האזנה כשאת הטעינה ניתן לבצע כעת גם ישירות ובנוחות באמצעות מאגסייף. טעינה באמצעות כבל וטעינה אלחוטית רגילה עדיין רלוונטים.

מה אני חושב – לא יודע, יותר סוללה זה יותר טוב? ולגבי טעינה עם מאגסייף, מילים רבות מיותרות נשפכו על כך שגם ככה האזניות עבדו עם מאגסייף ואפילו התמגנטו. זה ברור, אבל עכשיו נרתיק האזניות ״יינעל״ על הטעינה עם המאגסייף, מה שאמור להבטיח דיוק וטעינה יעילה יותר.

גילויים מאוחרים – ל AirPods 3 אמנם אין סינון רעשים שינגוס בחיי הסוללה, אבל מתברר שהסאונד ההיקפי גוזל שעה של זמן האזנה בעצמו. כמו כן, גם ה AirPods Pro השתדרגו לנרתיק טעינה תומך מאגסייף, הדגם פשוט התחלף ללא זכר לקודם.

מחיר

UntitledImage

179$ זה כמעט באמצע בין שתי הגרסאות הקודמות – 149$ בטעינה חוטית בלבד ו-199$ לגרסה עם קייס אלחוטי. האזניות הקודמות עדיין זמינות בגרסה ללא טעינה אלחוטית ב-129$ בלבד.

מה אני חושב – אפל אוהבת לרווח את התמחורים שלה כדי שיתאימו לכמה שיותר כיסים, מבלי ליצור יותר מדי דגמים ושינויים. זו דוגמה נפלאה להשארה של דגם ישן יותר ברמת מחיר נמוכה מספיק כדי לקרוץ לכל מי שמחפש אזניות בסיסיות של אפל לקראת החגים. אגב, עדיין ניתן לרכוש נרתיק אלחוטי לאזניות הישנות ב-79$, מה שהופך את השילוב הזה לאחד המיותרים בהיסטוריה של אפל, אלא אם כן אתם חייבים את העיצוב שאל האזניות הישנות.

גילויים מאוחרים – נראה שאפל מוכנה עם מלאי מספיק לחגים ולראשונה ייתכן שלא יהיה מחסור עצום באזניות, למרות הפופולריות העצומה שלהן.

עוד גילויים

Apple AirPods 3rd gen hero 10182021

ה-AirPods 3 יעבדו על מערכת הפעלה מינימלית של iOS 13.

טוב, זה היה סיום משעמם לכתבה. אז הנה שוב הסיכום המלא שלנו בשידור חי

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *