אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

ההומפוד שב אל אבותיו

אחרי שהתעלמתי מהדילול שלו במלאי, עכשיו יש הודעה רשמית של אפל - ההומפוד הראשון, הגדול והמקורי יפסיק להימכר ואפל תתמקד בהומפוד מיני.

שתפו:

סופו של ההומפוד

אחרי שהתעלמתי מהדילול שלו במלאי, עכשיו יש הודעה רשמית של אפל – ההומפוד הראשון, הגדול והמקורי יפסיק להימכר ואפל תתמקד בהומפוד מיני. זה לא אומר שלא יהיה עוד משהו, אבל כנראה שלא 349 (או 299 יותר מאוחר) דולר של משהו.

כמה הערות וגם מחשבות של אחרים –

לאיימק פרו יהיה כנראה גורל דומה, אבל לגביו אפל טרם הוציאה הודעה רשמית והמכשיר ממשיך לדמם עד ימי המלאי האחרונים. האם זה בגלל שלאפל אין עדיין מחליף מיידי לאיימק פרו, כלומר למחשב ביניים רב ביצועים? המק פרו מלמעלה ואיימקים על ערש דווי מלמטה.

יכול להיות שקרוב משציפינו נראה דווקא מחשב פרו שיהיה יותר חזק מאיימק, חלש יותר מהמק פרו אבל מבוסס על המעבדים של אפל.

**בכל מקרה, זו בכלל ידיעה על ההומפוד**. הרבה מילים נשפכו על לכתו. נכון שיש כמה דמעות, אבל רוב המנתחים והמומחים יסכימו (אפילו אם יש להם כמה הומפודים בבית) שאין לרמקול חד-גוני כזה מקום. חד-גוני בטיב הסאונד, חד-גוני בעוזרת הקולית הגרועה שלו, חד-גוני בטווח הפיצרים שלו, אבל בעיקר חד גוני במחיר שלו – יקר. לפחות עד שנוסף אח קטן ופופולרי יותר למשפחה.

הסיכום הקטלני הכי מפורט שייך לקירק מקאלהרן, חובב אפל ומומחה אודיו – https://bit.ly/3bIDuIa. כמה דברים:

יקר מדי בשביל רמקול.

ללקוחות האודיופילים יש פתרונות הרבה יותר מתאימים להם כי אולי הסאונד שלו טוב מאוד לפעמים, אבל רק לפעמים. יש לו דגש מאוד מסוים למוזיקה מסוימת (באסית בעיקר), אבל אין אקולייזר או התאמה שמתאימה לאודיופילים. גם פיצרים של התאמת הסאונד לחדר מתבזבזים כשמדובר ברמקול אחד, כי אולי זה מתאים את העוצמות אבל כאמור לא את האקוליזר או העדפת המשתמש.

גם השדרוג של שני רמקולים הפועלים כסטריאו ולאחר מכן כדולבי אטמוס בחיבור לאפל טיוי היה פחות משמעותי ביחס לעלות הרמקול, כלומר אם היה לך כבר זב שדרוג נחמד, אבל אם עמדת בפני רכישה אז היו פתרונות הרבה יותר מתאימים בשוק למטרות האלה. המתחרים שלו כאן נעים בין הסונוס one למשל לבין עשרות הסאונדברים בשוק.

יקר מדי בשביל עוזרת קולית.

ההומפוד הבטיח להיות גם עוזרת קולית מעולה. אך בשל התחלה צולעת ולמרות שיפורים בינוניים, סירי לא היוותה את היתרון ששווה הפרש גדול במחיר. רוב הלקוחות הפוטנציאליים לסירי כבר יש לפחות מכשיר אחד עם סירי, כשלמעשה מספיק שתגידו בכל רם היי סירי ברחבי הבית ולפחות מכשיר אחד יענה לכם. גם כאן, יש עוזרות קוליות זולות ויעילות יותר עם רמקולים טובים מספיק שעדיפים בשימוש הזה על פני ההומפוד.

כלומר, בסופו של דבר, קהל היעד שמשלב את שני השימושים הבולטים ומוכן להתפשר על כל אחד מהם, היה כנראה קטן מדי.

מה הלאה?

עברו יותר מ13 שנים מהנסיון האחרון של אפל לרמקול הייפי, והנה שוב הפרוייקט מקפל זנב. אבל הפעם לאפל יש אלטרנטיבה – ההומפוד מיני כאן כדי להישאר, ומספק פתרון הרבה יותר נחוץ לאפל – סירי קבועה בכל חדר ופתרון שהוא ככל הנראה הרבה יותר זול לייצור ושיווק (ההומפוד הגדול יוצר כנראה בהפסד, על פי ג׳ון גרובר).

כבר עכשיו המיני קיבל פיצרים שאין להומפוד (תמיכה ברשת ביתית חכמה חדשה וזיהוי מיקום מדויק למשל), אבל גם איבד כמה (בעיקר אלה הקשורים לסאונד). לדעתי בהחלט יש מקום לפחות לעוד רמקול ״אמיתי״ אחד של אפל, אבל כזה שאפל תצטרך לחשוב עליו מחדש (לקריאה נוספת – https://bit.ly/3tn5wPt).

הוא יצטרך להיות מגוון יותר, שימושי יותר, גמיש יותר וזול יותר ביחס לתמורה. אמנם תחרות לא ממש מעניינת את אפל, אבל גם כאן המחיר צריך להיות בגזרה הגבוהה של התחרות, אבל עדיין בטווח שלה.

ההימור הכי מגניב ששמעתי עליו הוא סאונדבר (https://bit.ly/3vw6GKr). זה אמנם לא רמקול שאפשר להציב בכל מקום ונראה כאילו יש לו רק שימוש אחד, אבל האפשרויות שהוא יכול לפתוח לאפל גדולות יותר – הוא יכול לשלב אפל טיוי, הוא יכול להתחבר לכמה מיני כדי ליצור סראונד, הוא יכול להתאין גם למחשב שולחני בלי רמקולים, הוא יכול לשמש כאודיו-מוניטור לעת מצוא ועוד.

זו כמובן פנטזיה, אבל לדעתי אנחנו נראה לפחות עוד מוצר שיאפשר לאפל להראות שני טווחי מחירים בעמוד הרמקולים שלה, משהו שיהיה מקביל לאזניות. מוצר אחד בלבד בקטגוריה זה בד״כ מצב זמני בלבד.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *