אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

ארגון שפרץ לאפל נפרץ על ידי רשויות החוק

אחת מהדלפות המידע הכי גדולות של אפל נמנעה בצורה מסתורית, עכשיו המסתורין התברר כפריצה משולבת של מספר רשויות לארגון שפרץ לאפל ופירוק הארגון המסוכן

שתפו:

באפריל השנה היו דיווחים על מידע אמין מאפל שדלף על ידי ארגון בשם REvil, הארגון טען שפרץ למאגרי מידע של אפל ובהם שרטוטים ומפרטים של מוצרים חדשים שטרם יצאו. הם דרשו 50 מליון דולר מאפל או שהם ישחררו את המידע לחופשי. הם הספיקו לשחרר חלר מהמידע כהוכחה למידע שברשותם אבל מאז פחות או יותר השתתקו וכל המידע והאתרים שהעלו בנושא נעלמו מהרשת.

אנחנו יודעים היום שהמידע שברשותם היה אמיתי, כשסכימות שהוצגו אז למחשבים חדשים התבררו כזהים למקבוק פרו שאפל הוציאה לאחרונה. המידע ששוחרר לא פורסם יותר מדי ואולי לא שמעתם עליו בזמנו כי כל ארגוני החדשות, טכנולוגיה ושמועות החליטו להחרים את הידיעות כמעט פה אחד. זאת על מנת לא לתת צידוק ועידוד לפריצה מסוכנת לשרתים, כיון שלא מדובר בשמועה או דיווח שדרתי אלא מעשה פלילי לכל דבר.

לנו שמתעסקים בעיקר בחלק הצר של חדשות הטכנולוגיה ושמו חדשות אפל, הידיעה הזו די עברה מתחת לרדאר, אך עכשיו REvil שוב בכותרות והתברר שהמעשים שלהם היו הרבה יותר חמורים מהדלפת מידע של חברת טכנולוגיה. המעשה הכי חמור שפורסם היה פריצה שלהם לחברת הולכת גז ולתשתיות שלה, מה שהוביל למחסור בגז בחוף המזרחי של ארה״ב. מתברר שפעולה כזו היתה יותר מדי לרשויות החוק והם התחילו לפעול.

שיתוף פעולה של מספר מדינות ורשויות, כולל השירות החשאי האמריקאי, FBI ועוד, הוביל לפריצה חזרה לתוך השרתים של REvil והלכה למעשה פירוק של תשתיות הארגון. הם השתמשו בכלים ושיטות דומות לאלה שREvil עצמם השתמשו והשיגו שליטה על רוב השרתים שלהם דרך המתנה בשקט בגיבויים והמתנה לרגע המתאים בו השחזור מגיבוי הוביל לדלת שאפשרה להם להיכנס.

כמובן שיש עוד הרבה שלבים בסיפור, אבל אני הבאתי אותו בעיקר בגלל אותו חלק צר בו אנחנו מתעסקים – חברה מהמסוכנות בעולם הלכה צעד אחד רחוק מדי, וגם לא קיבלה פרסום על הפריצה לאפל, גם לא קיבלה סנט בתמורה וגם פורקה לגורמים על ידי כלים דומים לאלה שהיא עצמה השתמשה בהם.

או בקצרה ובעברית זכה – קארמה איז א ביץ.

ומבחינה אישית, אני שמח שכל אתרי הטכנולוגיה החרימו את הידיעות הראשוניות מאפריל והבינו שיש גבול לסקופים, גם אני בפודקאסט לא הבאתי ידיעות בנושא מלבד הידיעה שקיים כזה דבר ואנחנו לא מוכנים לדבר עליו. למזלנו הספויילר היחיד היה על המקבוק פרו, 24 שעות לפני הכרזת האמת.

מקור לידיעה הכללית, רויטרס.

מקור להקשר של אפל, Macrumors.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *