אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

הערעור של אפל נדחה אז כמובן שאפל ערערה מיד

אפל טענה שייקח לה המון זמן להכין את הקרקע למעבר לתשלומים בשיטות נוספות בחנות האפליקציות, השופטת לא אכלה את זה ונתנה להם חודש לפתוח את החנות לאמצעי תשלום נוספים

שתפו:

לפני חודש דיווחנו שאפל ערערה על החלטת בית המשפט שהתקבלה חודש לפני כן על כך שחודש הבא היא חייבת לאפשר למפתחים אמצעי תשלום נוספים מעבר לזו המובנית של אפל לרכישות בתוך אפליקציה.

מבולבלים? בצדק. נפשט:

במהלך המשפט המפורסם של אפיק נגד אפל המצב כרגע הוא שהשופטת פסקה בכל הסעיפים לטובת אפל מלבד אחד – אפל חייבת לאפשר למפתחים לתת למשתמשים אפשרות לשלם על רכישות בתוך אפליקציה באמצעי תשלום נוספים מעבר לאלה המובנים של אפל. המשפט וערעוריו ממשיכים אבל הפסיקה הזו היא מבצעית החל מדצמבר ועל אפל להפעיל אותה בלי קשר להמשך המשפט.

אפל היתה מאוד מרוצה מתוצאות המשפט אבל ערערה על הסעיף היחידה בו נפסק נגדה. בטענה שהיא צריכה יותר זמן, שהבקשה של בית המשפט תשפיע רק על החנות האמריקאית ואילו אפל פועלת בכל רחבי העולם ובעיקר בבקשה שהארכת הזמן תהיה קשורה לסיום המשפט בכללותו וללא הוראה ביצועית מיידית.

אך השבוע התקבלה ההחלטה בערעור אפל, והשופטת גונזלס רוג׳רס, אם נתנסח לרגע באידיש, לא אכלה את הלוקש. לדבריה אפל פשוט מנסה למרוח את הזמן, לא באמת מראה שיש לה קשיים טכניים בהטמעת השינויים המבוקשים או שיש באמת סיכון כלשהו למשתמשים אם תינתן האפשרות לשימוש באמצעי תשלום נוספים.

בקיצור, היא השאירה את תאריך הדדליין המקורי של ה-9 לדצמבר. אם עד אז אפל לא תצליח לערער שוב לעליון (ולהצליח), מפתחי אפליקציות (לפחות בארה״ב) יוכלו לאמץ אמצעי תשלום שאינם דרך האפל איידי שמקושר למכשיר שלכם, כמו למשל זה ש Paddle הציגה.

מה תהיינה ההשלכות? נדע עוד חודש. אבל מאוד יכול להיות שנוכל למשל לקנות הרחבות למשחקים, תוכנות גרפיקה ועוד ישירות מהמפתחים, עם אפשרויות שלא היו זמינות לנו בעבר, Paddle פירטו חלק כפי הראינו בעבר:

In app purchase

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *