אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

אייפון או אייפד – מה אתם הייתם מעדיפים כמתנה?

זה מה שעומד מאחורי הידיעות על כך שאפל חותכת בייצור האייפדים על מנת לעמוד בדרישות לייצור האייפונים, זאת בשל המחסור העולמי ברכיבים לייצור, פירטנו למה

שתפו:

תזכורת – אפלוג בשידור חי, כל יום שלישי 22:00, יוטיוב, פייסבוק וטלגרם.

כפי שציינו לאחר הדו״חות הרבעוניים, אפל דיווחה על עיכובי מלאי שפגעו בייצור ובמכירות שלה ברבעון החולף וימשיכו לפגוע אף יותר ברבעון הנוכחי. בשיחה עם האנליסטים במנכ״ל הכספים של אפל ציין במיוחד את האייפד, כשציין שלמרות בעיות המלאי כל התחומים של אפל עדיין צפויים לצמוח (בכל זאת מדובר ברבעון חג) מלבד האייפד.

כל העדכונים בערוץ הטלגרם שלנו, כל הדיונים בקבוצת הטלגרם וכל ההרחבות בפודקאסט השבועי.

כעת מגיע דיווח מניקיי אסיה שטוענים (על פי מקורות יודעי דבר אבל לא יודעים להודות מי הם) שאפל חותכת בייצור של האייפדים על מנת שיהיו מספיק חלקים ורכיבים לשאר המוצרים ובעיקר האייפון 13, יחד עם דגמי אייפון ישנים שגם הם יראו ייצור מופחת לטובת מוצר הדגל של אפל.

לא מדובר כאן בדרישה נמוכה לאייפד או בעיות בביקוש, למעשה למרות ששוק הטאבלטים הצטמק ב-9.4%, נתח השוק של האייפד צמח ב-4.6%. האייפד מראה גדילה מעולה בשנתיים האחרונות.

UntitledImage

לכן, מדובר בתעדוף. אנו עומדים בפני רבעון חגים. ולמרות שהוכח כבר שלקוחות אפל יחכו למוצרים גם אם זמני ההמתנה ארוכים ויעדיפו זאת על פני מוצרים חלופיים, הרי כשבאים לקנות מתנה לחג הזמן הוא דחוק ואין זמן לחכות. לכן מניחים שאייפד (לפחות האייפדים הגדולים והיקרים) אינם מוצרי מתנה נפוצים או דחופים, ואפל מעדיפה לעודד ייצור של אייפונים ואזניות למשל, מוצרים שכל חוגג ישמח למצוא מתחת לעץ או ליד החנוכיה או בין רגליו של סבא-שלג או משהו כזה.

אפל אף הדגישה זאת ללקוחות ועודדה אותם לבצע את הרכישות שלהם לחג מוקדם ועכשיו, בהנחה שבעיות המלאי רק יחריפו ועל מנת שיוכלו לתכנן יותר טוב את הייצור, המלאי וההפצה שלהם לקראת דצמבר.

Holiday header iphone 13

תראו, זו לא אמורה להיות כתבת הפחדה או קליקבייט מוות-טכנולוגי. העולם כמנהגו נוהג וענייני מלאי תמיד היוו בעיית רקע, רק לרוב לא בעיה של אפל. למעשה היא ניצלה מבעיות מלאי שתקפו את כל העולם בשנתיים האחרונות ורק עכשיו מתחילה להרגיש. וגם זה מגיע אליה מהמקומות הנמוכים, מהרכיבים הגנריים שכולם משתמשים ומהיצרנים שכולם קונים מהם, שם לאפל אין יתרון מהותי או בלעדי. לאפל יש יתרון ידע עצום בניתוב וניהול מלאי למיקסום הכנסות, כך שהרבעון הקרוב שוב ישבור שיאים, רק שהעוגה כנראה תחולק קצת אחרת מבד״כ. האייפון ימשיך להוביל וכבר עכשיו יש דיווחים על שיפורים, האייפד פשוט יצטרך לחכות לתורו, שגם ככה מגיע יותר לקראת האביב.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *