אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

לראשונה! תיקונים (וחלקים) בשירות עצמי מבית אפל

כן, הגיהנום קפא וכל זה - אפל תאפשר לאנשים פרטיים, כמונו וכמוכם (אבל רק בארה״ב כרגע), לרכוש חלקים ולתקן מוצרי אפל בעצמם ובאחריותם

שתפו:

אפל הכריזה היום על תוכנית חדשה – תיקונים בשירות עצמי. אז מה זה אומר, איך זה יעבוד, האם זה יהיה זמין בארץ ובעיקר – מתי אוכל להתחיל לתקן את המכשיר שלי, בעצמי, עם חלקים מקוריים והאם זה בכלל מומלץ?

כל העדכונים בערוץ הטלגרם שלנו, כל הדיונים בקבוצת הטלגרם וכל ההרחבות בפודקאסט השבועי.

מה זה אומר

אפל תתחיל למכור חלקים מקוריים למשתמשי קצה שירצו לתקן את המכשירים שלהם בעצמם, זה יתחיל עם מכשירי iPhone 12 ו-13, ויפתח בהקדם גם למחשבים עם Apple Silicon. המשתמשים יוכלו לרכוש את החלקים והכלים הנדרשים לתיקון ישירות מאפל, בלי מתווכים כלשהם. התוכנית תתחיל עם התיקונים הנפוצים ביותר לאייפון ותתרחב לתיקונים נוספים בהקדם אפל מציינת כי כבר בהתחלת התוכנית  יהיו בחנות מעל 200 כלים וחלקים שונים עבור המשתמשים להזמנה כדי שיוכלו לבצע את התיקונים בעצמם.

Apple Self Service Repair self service 11172021 inline jpg large 2x

איך זה יעבוד

אפל תפתח חנות אונליין חדשה – Apple Self Service Repair Online Store. בחנות הזו המשתמש הביתי יוכל לרכוש את החלקים והכלים הנדרשים לתיקון שאותו הוא מבקש לבצע, אפל מדגישה שלפני הזמנת החלקים, על המשתמש לקרוא את מדריך התיקונים למכשיר ורק לאחר מכן להזמין את החלקים הדרושים לו. לאחר שקרא את המדריך, הבין אילו חלקים דרושים, הזמין את החלקים, קיבל ותיקן את מכשירו, הוא אף יוכל להחזיר לאפל את החלק התקול כדי לקבל זיכוי (אני מניח שחלקי) על החלק התקול לחשבון שלו.

זמינות 

התוכנית תתחיל להיות זמינה בארצות הברית בתחילת 2022 ותתרחב למדינות נוספות במהלך 2022. אני צופה שהתוכנית לא תגיע לארץ בקרוב, אלא רק למדינות עם חנויות אפל זמינות (פיזיות או אונליין) כדי להקל על הלוגיסטיקה עבורם, ככה שלא הייתי עוצר את הנשימה עד שנוכל לתקן את המכשירים בעצמנו.

האם מומלץ לבצע את התיקונים לבד

כאן אני נכנס לניגוד עניינים – אני עובד בWeDiggIT, משווק מורשה של Apple לעסקים וחינוך שמתעסק גם בתיקונים ושדרוגים של מחשבים, כך שאני יכול להגיד לכם –  לא, זה לא מומלץ, תבואו לתקן אצלנו – אבל זה לא מה שאני חושב באמת. לדעתי, מי שהמוצר שלו לא באחריות, שרוצה לתקן בעצמו ואיננו חלק מארגון או חברה, לא מפחד להרוס משהו בהתחלה ויש לו חוש טכני – לכו על זה! (אם התוכנית תגיע לארץ מתישהו) רק, קחו בחשבון מראש שאם יגרם לנזק למכשיר, אז התיקון יהיה יקר יותר ולא בטוח שיהיה כדאי לבצע אותו.  אבל, אם כבר התעסקת עם מחשבים נייחים וניידים וטלפונים סלולרים, פירקת והרכבת אותם והם עדיין עובדים (ולא נשארו לך ברגים ״מיותרים״) אז יש סיכוי שהתוכנית הזו באמת בשבילך. 

Apple Self Service Repair expanded access 11172021 inline jpg large 2x

מקור – אפל: https://www.apple.com/newsroom/2021/11/apple-announces-self-service-repair/

שתפו:

Picture of דורון קרוב

דורון קרוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *