אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

מנכ״ל ג׳ונסון וג׳נסון מצטרף לדירקטריון אפל

ידיעה משעממת לכאורה, אבל משמעותית כשחושבים על העתיד שאפל רואה לעצמה

שתפו:

אלכס גורסקי, יו״ר ומנכ״ל Johnson & Johnson, נבחר לשבת בדירקטריון של אפל. גורסקי נמצא בחברה מ1988 ומשמש כמנכ״ל מ2012. בתקופתו ג׳ונסון וג׳ונסון הפכה לחברת הבריאות הגדולה בעולם, אך גם מובילה עולמית במחקר וחדשנות, ולה יותר מ130,000 עובדים מסביב לעולם.

גורסקי עצמו יושב בנוסף בדירקטריון של חברת IBM, קרן Travis Manion ואוניברסיטת פנסילווניה. הוא סרן לשעבר בצבא ארה״ב ופועל רבות לבריאות בנפשית של יוצאי צבא בין היתר.

אנחנו נוטים לדבר רבות בחדשות הכלליות על היושבים בצמרת ההנהלה של אפל, אבל לא תמיד על היושבים בדירקטריון. נכון שהדירקטריון לא אחראי ולא בעל סמכות על החלטות יומיומיות וניהוליות או ביצועיות של החברה. אבל החלטות שקשורות לנייוט החברה מבחינה כלכלית או מבנית חייבות לעבור דרכו. למשל מינוי מנכ״ל, המשכורות להנהלה, חלוקת מניות ועוד.

לכן אם הניווט הכללי של עתיד החברה עובר בשיתוף הדירטקיון ואם היושבים בדירקטריון באים ממגזרים מסוימים או בעלי השקפה מסויימת, אז אנו יכולים לשער אילו שינויים עם עשויים לאשר או לעמוד מאחריהם. לכן כאשר אפל ממנה דמות כל כך בולטת בתחום הבריאות לדירקטריון אנו יכולים לנחש שתחום זה רק הולך להיות יותר משמעותי בעתיד שלה.

זה לא סוד שכבר היום אפל משקיעה בתחום הבריאות, כשהשעון נמצא במרכז כמובן, אבל אפל מפסיקה ליזום שותפיות מחקר עם בתי חולים, מרכזי מחקר, חברות תרופות ועוד. חבר דירקטוריון שהוא מהבכירים בעולם בתחום בהחלט יכול לעזור כדי לקדם אינטרסים של אפל בתחום.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *