אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

לפני 25 שנים אפל קנתה את סטיב ג׳ובס

כלומר, היא קנתה את NeXT הכושלת ועל הדרך הרוויחה מנכ״ל אגדי ומערכת הפעלה מנצחת

שתפו:

לפני 25 שנים (ויום) אפל ביצעה את הרכישה הגדולה ביותר שלה אי פעם עד רכישת Beats, כשהיא רכשה את חברת המחשבים NeXT, אותה ייסד סטיב ג׳ובס לאחר שעזב את אפל עשור קודם.

אפל רכשה את החברה ב-429 מליון דולר, סכום עצום לחברה כושלת באותו זמן שרכשה חברה כושלת אחרת. אבל אפל רכשה עם NeXT שאני ״אסים״: סטיב ג׳ובס עצמו, ומערכת הפעלה בשם OpenStep.

First Web Server On Next Computer

סטיב ג׳ובס חזר על תקן יועץ למנכ״ל בתחילה, אבל תוך פחות בשנה הפך למנכ״ל זמני ואחרי זמן לא רב אחר כך השתלט מחדש על החברה שהקים והפך למנכ״ל ויו״ר הדירקטריון.

את מערכת ההפעלה אפל קיבלה כיון שחומרה לNeXT כבר לא היתה. המערכת השתנתה ל NeXTSTEP, מערכת מתקדמת מבוססת Unix שאפל היתה צריכה נואשות, שכן המערכת הקיימת שלה דשדשה מאחורי המתחרות ואפל לא הצליחה להחליט על יורש או לפתח בעצמה. NeXTSTEP הפכה ל OS X והיא עדיין נמצאת בקרביים של macOS בימינו אלה.

נראה לי שאפל החזירה לא רע את ההשקעה של 429 מליון דולר, בהתחשב בזה שערך המניה שלה ערב הרכישה היה רק 0.18 דולר, ואילו היום 171.7 (בחישוב פיצולים ואינפלציה).

מקור: Today in Apple history: Apple brings back Steve Jobs with NeXT buyout | Cult of Mac

נ.ב.

בתמונה כאן למעלה? המחשב המרופט? זהו דגם NeXTcube שהיה בשימוש Tim Berners-Lee, עליו הריץ את השרת שעזר לו להמציא את ה World Wide Web, או פחות יותר את האינטרנט כפי שאנחנו מכירים אותו כיום.

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *