אפלוג - חדשות, מחשבות ופודקאסט על אפל

אפל מערערת על ההחלטה לאפשר שיטות תשלום חלופיות

אחרי שהתלהבנו מהאפשרות לשלם אחרת, אפל מנסה לערער על הסעיף היחידי בו הפסידה במשפטה מול אפיק, נקווה שזו רק דחייה קצרה

שתפו:

אחרי שהתלהבתי קצת יותר מדי מאלטרנטיבה לרכישות בתוך אפליקציה של אפל, מיד עלתה הידיעה שאפל החליטה לערער על החלטת בית המשפט לגבי עניינה בתביעה של אפיק. העניין היחידי בו למעשה הפסידה, החובה עליה לפתוח את החנות לרכישות בתוך אפליקציה לאפשרויות תשלום נוספות.

אפל הגישה את הערעור יחד עם בקשה להקפיא הת ההחלטה שהיתה אמורה להיכנס לתוקף מתחילת דצמבר. כלומר אותו מנגנון של Paddle שהיה אמור להיות זמין למפתחים ייאלץ להמתין אם אפל אכן תצליח להקפיא את ההחלטה.

הטיעונים של אפל הגיוניים סך הכל וסובבים סביב הטענה שהיא בכל מקרה פועלת לקראת פתרון הסוגיה, זאת על מנת שבית המשפט יהיה מרוצה ויקבע שאפל לא מונעת ממשתמשיה אפשרויות תשלום נוספות, אך יחד עם זאת אפל תוכל להמשיך לשמור על המשתמשים מהונאות וסכנות.

הסיבה העיקרית שאפל צריכה את הדחייה לדבריה היא העיכובים הנוצרים מטיפול במנגנונים השונים בכל מדינה בה היא פועלת. המטרה היא להביא פתרון גלובלי, ואילו החלטת בית המפשט תשפיע רק על ארה״ב, דבר שיהיה קשה לאכיפה ומסורבל למפתחים, כיון שמרבית המפתחים עדיין מרוכזים בארה״ב, אך רוב המשתמשים של אפל מחוצה לה.

בכל מקרה הסיפור הזה רחוק מלהסתיים, אך לפחות עד חודש הבא נדע אם בדצמבר נקבל טעימה ראשונה מעתיד חדש בו השליטה מוחלטת של אפל על תחום התשלומים תתערער במעט, ואז גם נוכל להבין כמה החששות של אפל היו מוצדקים. אבל אם הערעור יתקבל, ייתכן ונצטרך לחכות עד שימוצה כל הדין במשפט בין אפיק לאפל, מה שעשוי לקחת עוד כמה שנים.

קראתי על הידיעה לראשונה ב MacRumors.com:

Apple Files Appeal in Epic Games Lawsuit, Asks to Delay App Store Changes

שתפו:

Picture of עומר ניניו

עומר ניניו

עורך ראשי ומנחה אפלוג, מייסד רפ״י - רשת פודקאסטים ישראלית. מומחה אפל בחברת wediggit במשרה מלאה, פודקאסטר במשרה ללא תמורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *